Red Bull Music zavrie všetky svoje hudobné štúdia, pretože sa chce stiahnuť zo zábavného priemyslu. Vedenie spoločnosti informovalo v pondelok 13. júla svojich zamestnancov, že Red Bull „zruší všetky hudobné projekty“. Okrem zatvorenia nahrávacích štúdií ruší značka aj všetky svoje hudobné udalosti.

Red Bull Music zavrie svoje hudobné štúdiá po celom svete
Foto: redbullmusicstudios.com

Red Bull má 11 štúdií a to v Londýne, New Yorku, Los Angeles, Berlíne, Amsterdame, Paríži, Tokiu, Aucklande, Kapskom Meste, Sao Paule a Tokiu. Okrem poskytovania kreatívneho priestoru pre umelcov a producentov sa spoločnosť Red Bull venovala aj organizovaniu prednášok s uznávanými rappermi, DJmi, producentmi v rámci programu Red Bull Music Academy. Ten ukončili v roku 2019 spolu s rádiom Red Bull.

Red Bull Music zavrie svoje hudobné štúdiá po celom svete
Foto: redbullmusicstudios.com

Hovorca spoločnosti povedal, že Red Bull sa rozhodol posilniť pôsobenie  svojho marketingu zameraného na kultúru tam, kde má najväčší vplyv. Medzi podporované programy, ktoré budú fungovať naďalej, patria Red Bull BC One, Red Bull Dance Your Style a Red Bull Batalla de los Gallos. Mnoho ďalších marketingových aktivít na podporu kultúry bude ukončených.

Zdroj: musictech.net

ČLÁNKY Články zo Sveta