in ,

Knižnica kongresu USA sprístupnila svoj hudobný archív

Stiahnite si sample zadarmo

Zdroj: pexels.com

Kongresová knižnica vo Washington D.C., spustila online nástroj, ktorým umožňuje bezplatný prístup k svojmu obrovskému archívu hudobných a hlasových záznamov.

Nástroj s názvom Citizen DJ umožní prístup k zvukovým záznamom zo zbierky knižnice, z ktorých sú najstaršie datované spred viac ako 100 rokov. Vyskúšať ich možno prostredníctvom farebne rozdeleného rozhrania a pomocou online sekvencera sprevádzaného zvukmi klasických bicích nástrojov.

Následne sa dajú vytvorené zvukové sample stiahnuť jednotlivo alebo ako ucelené balíčky obsahujúce tisíce klipov.

Citizen DJ hudobny-archiv-pre-sample
Citizen DJ umožňuje prehrať archívy zvukových úryvkov spolu s ukážkami klasických bicích nástrojov.

Dostupný audio archív zahŕňa zvukové stopy z počiatkov filmu a verejnoprávnych oznámení, klasických nahrávok, hovoreného slova a skladieb z bezplatného hudobného archívu.

Autor projektu Brian Foo, sa pri jeho vytvorení inšpiroval zvukovou kolážou estetiky zlatého veku hip-hopu, ktorá je použitá napríklad v skladbe Fear of a Black Planet od skupiny Public Enemy.

Poznamenal však, že takýto štýl produkovania hip-hopu sa stal v posledných rokoch neúnosne drahým kvôli autorským právam.

Foo preto dúfa, že vďaka bezplatnému prístupu k týmto nahrávkam budú producenti a hudobníci „vymýšľať nové zvuky a spájať poslucháčov s materiálmi, kultúrou a akustickými záznamami, ktoré by inak ostali ukryté pred ušami verejnosti“.

Zatiaľ si môžete nástroj Citizen DJ vyskúšať v Beta verzii. V plnej verzii sa spustí v lete 2020.

Zdroj: musictech.net

Ak ste našli chybu, napíšte na thomasdexter@thomas-dexter.com

ThomasDeXter - May vinyl Sale Chart

May vinyl sale chart

ThomasDeXter-dj-house-music-bestdj-deephouse-techhouse-deeptech-slovakia

ThomasDeXter – Home Alone