in ,

Simon Dunmore je, jasne a výstižne povedané, Defected.

Simon Dunmore je, jasne a výstižne povedané, Defected. Bez neho by jedno zo svetovo najstarších a najrešpektovanejších vydavateľstiev housovej hudby neexistovalo a súčasná scéna elektronickej hudby by sa tak javila trochu chudobnejšia. S rýchlo sa približujúcim jeho 15. výročím môžeme povedať, že málo vydavateľstiev ešte stále funguje na takej vysokej úrovni ako Defected Records, v nemalej miere vďaka hnacej sile, odhodlaniu a A&R talentu jeho majiteľa a zakladateľa.

Defected Records logo To, že sa Defected teší zo svojej pravdepodobne najlepšej formy za posledné desaťročie, sa dá pripísať súladu a kvalite releasov vydavateľstva. Nedávne spievanky ako Noir & Haze ‘Around’, Flashbomb ‘Need In Me’ a Pirupa ‘Party Non-Stop’ (Track roku 2012 na Ibiza Awards) demonštrujú Dunmorovu vrodenú schopnosť vidieť potenciál nahrávky a povzniesť ju do vyššieho levelu, zručnosť, ktorá Defected preslávila.

Releasy labelu však vypovedajú len polovicu príbehu. Každý rok zakotvia akcie Defected In The House na svetovo najlepších miestach a v 2013, po ôsmich vychválených sezónach v Pacha Ibiza, začína Defected novú kapitolu svojho žívého príbehu sobotňajšou rezidenciou v najnovšom klube ostrova Bomba. Časy sa menia, ale len k lepšiemu.

Úspech Defected Records, ktorý bol založený v 1999 – pôvodne v partnerstve s Ministry of Sound, bol okamžitý, ich prvotný release – Soulsearcher ‘I Can’t Get Enough‘ – vystúpil na 8. priečku v britskom singlovom rebríčku, formujúc tak základ pre budúci úspech labelu a hudobné smerovanie. Čoskoro nato prišiel singel číslo 1 v podobe Rogera Sancheza ‘Another Chance’, ďalší mílnik od Boba Sinclara ‘Love Generation’ a ‘World, Hold On’ a od Kings of Tomorrow ‘Finally’, rovnako ako aj nedávne hymny ako Dennis Ferrer ‘Hey Hey’ a všadeprítomný ‘Coma Cat’ od Tensnake.

 

Kľúčom ku kontinuálnemu úspechu Defected je jeho adaptabilita a Dunmorova otvorenosť k starostlivosti o nové talenty, nie lipnutie na odskúšanom, na predvídateľných spôsoboch fungovania. “Vždy musíte prísť so sviežimi nápadmi, aby ste neustále objavovali sami seba, keďže to vám prináša dlhý život,” hovorí. “Ak stále robíte tú istú vec – obzvlášť v hudbe – stane sa to veľmi predvídateľné a ľudia sa presunú inde.”

Povšimnite si teraz pravidelnú súpisku talentov vydavateľstva a veru tam neuvidíte veľa mien, ktoré by ste spájali s Defected. Čo však neunikne vašej pozornosti je súčasná skupina niektorých najtalentovanejších DJov a producentov, ktorých oslovuje Dunmorov priateľský prístup k umelcom, aký v Defected presadzuje. Dennis Ferrer, Noir a Flashbomb sa môžu zaradiť k tým najvzrušujúcejším umelcom dneška a všetci si zapísali na konto vysoko produktívny vzťah s vydavateľstvom.

Napriek Dumorovej závideniahodnej pozícii v priemysle pripúšťa, že to nebol pôvodný plán. “Moja kariéra sa vždy vyvíjala prirodzene; séria hudobných odrazových mostíkov” vrátane “tínedžerskej posadnutosti fázami Rockabilly, Two Tone & New Romantic” pred objavením scény Jazz Funku skorých 80. rokov. Neskôr, v roku 1989 keď pracoval ako hudobný žurnalista a zamestnanec hudobnín, dostal ponuku pracovať ako manažér podpory predaja v Cooltempo, tanečnej divízii Chrysalis Records. Potom nasledoval postup na A&R a nakoniec vedenie AM:PM, tanečnej značky A&M. Naučiac sa svojmu remeslu v hlavných labeloch, sa Dunmore rozhodol založiť vlastnú spoločnosť, a tak 1. januára 1999 vzniklo Defected.

Samozrejme, vtedy bola hrozba zdieľania súborov pre label len tmavým tieňom číhajúcim v diaľke. Ale na rozdiel od mnohých iných, vníma Dunmore digitalizáciu hudby ako niečo pozitívne pre Defected. ” Pôvodne bol prechod do digitálnej éry cestou do neznáma a výsledok veľmi odstrašujúci,” pripúšťa. “Ale teraz, keď sa biznis s digitálnymi nahrávkami stal skutočnosťou, je to oveľa lepšie zvládateľné. Ak sa veci rozumiete, komunikujete priamo s fanúšikmi, tak výsledkom je lepšie cielený marketing. Ak poznáte svoje publikum a potenciál nahrávky, je ľahšie ukočírovať obchodnú stránku.”

Dunmore je príjemne otvorený aj ohľadom svojho rozhodnutia opustiť Pacha na Ibize – mimochodom, mal tak na svedomí jeden z najdiskutovanejších odchodov roku 2012 – v čase, keď akcie Defected In The House sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým. V roku 2013 sa akciám Defected In The House budú tešiť Ministry of Sound (London), We Are FSTVL, Nikki Beach (Miami), Gibson (Frankfurt) a mnoho ďalších, ale nie najstarší klub Bieleho ostrova. “Zažili sme osem neuveriteľných sezón v pravdepodobne najikonickejšej diskotéke sveta, ale tlačíme sa dopredu na všetkých úrovniach a prišiel čas sa presunúť.”

“Strávili sme 2 roky premenou Defected na všetkých úrovniach a naše nové rezidencie na Ibize posunú vnímanie “nového” Defected ešte ďalej,” uzatvára. Tieto rezidencie budú zahŕňať Bomba, klub vo vlastníctve Giuseppe Cipriani a prevádzkovaný Danny Whittle nachádzajúci sa v Ibiza Town.

Rovnako ako kurátorom talentov je Dunmore aj jedným z najrešpektovanejších a technicky najtalentovanejších house DJs, ktorý sa počas kariéry pokrývajúcej tri dekády objavil v každom klube hodnom povšimnutia. “Po určitom veku to možno nie je tá najsprávnejšia vec, byť v klube do šiestej ráno,” pripúšťa Dunmore, “ale DJing ma udržiava vo forme. Nechcem príliš spohodlnieť, skĺznuť do stredného veku. Hranie ma núti počúvať viac hudby, necháva ma v hre.”

Rok 2013 bude svedkom ďalšej fundamentálnej zmeny pre Defected, vytvorenie nového vzhľadu značky Defected na základe konceptu renomovaného umeleckého dizajnéra a hudobníka Trevora Jacksona. “Pracovať s Trevorom je extrémne vzrušujúce,” oduševňuje sa Dunmore. “Čo sa týka abstraktného dizajnu, je kategóriou sám sebe a Defected s novým vzhľadom je súčasťou zavŕšenia našej hry naprieč všetkými oblasťami biznisu.”

Po práci v hudobnom priemysle počas väčšej časti svojho života sa Dunmore nedávno stal stredobodom pozornosti množstva hlavných publikácií, ktoré sa zaujímajú o metódu dosiahnutia jeho neodškriepiteľného úspechu. Na biznis orientované články pre The Guardian, Huffington Post, Metro and Evening Standard dokazujú Dunmorovu rešpektovanú pozíciu v priemysle, kým cena Outstanding Achievement award prezentovaná na Pete Tongovom International Music Summit v 2012 doznala jeho neoceniteľný prínos v priebehu jeho kariéry. “Je fantastické, keď ocenia vašu ťažkú prácu,” vyjadruje sa Dunmore na margo ocenenia, “ale to všetko nie je o mojom čase a mojej snahe, je to tiež vďaka všetkým úžasným ľuďom, s ktorými som mal možnosť spolupracovať počas tých rokov. Vždy sa snažím, všetkým čo robím, ostať verný tomu, v čo verím. A to, čo sme v Defected dosiahli, je jasným dôkazom.”

Okrem nového vzrušujúceho podnikateľského plánu pre Ibiza sezónu 2013 a preveľkého množstva nových talentov, ktoré si zoberie pod ochranné krídla, sa Dunmore koncom roka vyberie aj na turné po UK, aby oslávil 15. výročie Defected, zavŕšené Silvestrovskou akciou, ktorej cieľom je prevýšiť posledné vypredané vystúpenie v Electric Brixton. “Teraz nemôžem veľa prezradiť, ale čo vám môžem povedať je, že očakávame jednu z najpamätnejších parties v našej histórii. Ak ste zbláznený do Defected, mali by ste tam byť.”

V zásade, Dunmore je dlhodobým zanietencom pre hudbu, ktorý mal dosť šťastia, aby svoju vášeň premenil na životné poslanie. A šťastie pre nás, že neustále vlieva každú kvapku tejto vášne do Defected. Simon Dunmore je Defected; nech ním aj dlho ostane.

Zdroj: Defected Preklad: Elishia

Danny Krivit

Danny Krivit – Vinyly skutočne milujem!

Dj Husky

10 Otázok pre Huskyho