in

Shake it, Serve it, Drink it!

Ku koktejlovým barom a klubom na celom svete už od nepamäti patrí štýlová hudba. Spočiatku to bola prevažne jazz music hraná živými kapelami alebo jedným, dvomi hudobníkmi. Keďže od vzniku prvého koktejlového baru už uplynulo viac ako dvesto rokov, aj zmeny v hudobných „podmazoch“ sú badateľné. Prvky nesmrtelného jazzu sa napriek všetkému zachovali. K najčastejšie hraným hudobným žánrom sa v súčasnosti radia vocal a funky house, latino, jazzy a mnoho im podobných. Pri troške šťastia natrafíte z času na čas vo svojom obľúbenom podniku aj na kompletnú jazzovú zostavu, ktorá sa bez pochýb postará o nezabudnuteľnú koktejlovú atmosféru.

Jazz music

Štýlová a inteligentná hudba jednoducho nesmie chýbať v žiadnom dobrom bare, pretože piť Martini cocktail, Cosmopolitan alebo Negroni potichu je rovnaké, ako usporiadať party bez DJ-a.

Negroni

Negroni

Ako ste si už určite stihli všimnúť, v našej novej sekcii sa budem venovať všetkému, čo sa týka barov, koktejlov, barmanov, ale aj liehovín, vína, piva, kávy, rôznym zásadám, či už pri otváraní baru, príprave a podávani drinku, obliekaní barmanov, zásadám správnej obsluhy alebo pri výbere vhodnej hudobnej kulisy.

Barman

Predstavím vám najznámejšie slovenské a európske koktejlbary, skúsených bartendrov a porozprávam o rôznych zaujímavostiach zo sveta drinkov a ingrediencií potrebných na ich prípravu.

Michal Tončík

Michal Tončík

Koniec koncov ja vždy hovorím: „Je dobré vedieť čo piješ, pretože táto doba už dávno nie je len o borovičke a pive a poznať barmana, pretože len on ti dokáže pripraviť orgazmus do pohára.“

Autor: Michal Tončík

Rozhovor – Loco Dice

Cocktail

História a vznik miešaných nápojov.