in ,

Rozhovor – Sergio Fernandez

Sergio, máš množstvo skladieb vydaných pod niekoľkými najdôležitejšími labelmi v elektronickej hudbe ako napr. Great Stuff, Skint, Strictly Rhytm, Bitten. Na čom momentálne pracuješ v štúdiu?

Momentálne robím na novej originálnej spolupráci s Chusom a novej EP pre Blackflag, vlastnej značke Staceyho Pullenna, ďalšie EP pre Stereo Productions. Práve som spustil remixy skvelým umelcom a kamarátom ako sú Hollen, Fabian Argomedo, Siwell či Ismael Rivas.

Nedávno si bol zaradený do sesterskej agentúry Stereo Productions, agentúry Talento DJ Agency. Povedz čo pre teba znamenajú Stereo a Talento momentálne.

Stereo je moje druhé ja, hybná sila projektu Iberican Sound, kde som sa našiel. Navyše Stereo je známe vytváraním vlastného zvuku, jeho prispôsobovaním súčasnej dobe pri zachovaní vlastnej „tváre“ a práve to je na tom najťažšie. Na druhej strane, som hrdý, že môžem byť súčasťou Talento. V pozadí tejto agentúry je skvelý tím profesionálov. Som v dobrých rukách, pretože sa môžem rozvíjať v tomto hudobnom žánri.

Čo upútalo tvoju pozornosť na Stereo? Ako si začínal v Stereo a ako je to v dnešnej dobe?

Stereo Productions bola vždy považovaná za jednu z najlepších značiek na národnej aj medzinárodnej úrovni. Spolupracoval som s nimi takmer od ich vzniku, uverejňovaním niektorých svojich skladieb. Ďalej som pracoval ako skaut, prostredník medzi umelcami a nakladateľstvom v inom labeli z Madridu, s ktorým sme mali dôležité obchodné spojenie. V súčasnosti je vzťah medzi mnou a Stereo bližší a máme spoločný záväzok dotiahnuť našu spoluprácu tak ďaleko, ako to len bude možné.

Ktoré vystúpenie počas tvojej profesionálnej kariéry zanechalo v tebe najviac spomienok? Hral si na takých významných festivaloch ako sú Rock In Rio, Electrobeach Festival, Nature One.

Užil som si všetky moje vystúpenia, ale najlepšie spomienky a najviac sa mi cnie za obdobím, keď som bol prvýkrát v Tokiu. Kultúrna zmena bola veľmi významná,  ľudia v Tokiu sú vášniví a veľmi vzdelaní!  Milujem ho a dúfam, že sa tam čoskoro vrátim. Každopádne sa Ázia stala jedným z mojich najobľúbenejších miest.

Aké sú tvoje krátkodobé a dlhodobé ciele? Čo by si chcel dosiahnuť?

Cieľom je vždy zlepšovať sa, aby sa moja hudba stále viac a viac páčila ľuďom, vystupovať v najlepších kluboch a festivaloch na svete. Chcem navštíviť nové miesta a mestá, užívať si svoju prácu tak ako som to robil všetky tie roky.

Zdroj: stereo-productions.comPreklad: Sany Bee

Jamie Lewis

10 otázok pre Jamie Lewisa

Barmanka

10 Female bartenders that’s worth it.