in ,

Rozhovor – Mola

Istý čas si bojoval sám za seba ako DJ, nedávno si ale prijal pozvanie do našej IMPORTANT rodiny. Jednoduchá a prostá otázka, prečo?

Ahoj Tomi. V prvom rade všetkých pozdravujem a ďakujem za možnosť prezentovať svoje názory v tomto rozhovore. Bolo to jednoduché. So všetkým, čo IMPORTANT predstavuje sa úplne stotožňujem. Či už je to hudba, ktorou sa bude prezentovať, zaujímavý a pekný web, ktorý je stále aktuálny a sú tam zaujímave články a ostatné veci a tak isto aj párty pod touto značkou, ktoré budú určite kvalitným hudobným zážitkom. Ďalej sú to samozrejme ľudia, ktorí tvoria rodinu a majú medzi sebou kamarátske a férové vzťahy. Toto všetko dokopy dalo jasnú odpoveď. Som rád, že som medzi Vami!

Dj Mola & ThomasDeXterNedávno sme sa zhovárali a spomenul si, že si počul môj dávnejší podcast. Zaskočilo ťa akým smerom som sa vybral?

Bolo to pre mňa ani nie zaskočenie, ale určité prekvapenie, keďže Ťa hudobne poznám. Podľa Tracklistu som hneď videl, že je to trošku zmena od tvojho pôvodného zvuku. Zdalo sa mi, že si trošku pritvrdil. Aj keď v Tvojom prípade je to o širokom zábere v oblasti House Music. Tento mix sa mi páči, je vyzretý, perfektne namiešaný a ide z neho dobrá energia. Každému odporúčam vypočuť a teším sa na Tvoj ďalší setík.

Tvoj aktuálny hosťujúci set v IMPORTANT podcaste mi robil problém kľudne obsedieť, presne si vystihol zvuk IMPORTANT akým sa chce uberať.

 

Ďakujem pekne za vypočutie. Mix má zatiaľ pozitívne ohlasy, čo ma samozrejme teší. Keď si mi písal ohľadne Podcastu, mal som hneď predstavu aké veci by som tam chcel dať a čo by mi sedelo ako zvuk IMPORTANTu. Chcel som aby tam bolo viacej štýlov a celé sa to nieslo v takom “tanečno-hopkavom” a veselom duchu. Väčšinou robím také sety, že tam “šupnem” niečo deepovejšie, vocalové aj tech-housové. Takýmto štýlom hrávam aj na akciách. Mám rád takú rôznorodosť…smiech. Či sa mi to podarilo, musia posúdiť aj iný. Cením si každý názor. Vďaka.

1. mája sme spustili nový dizajn webu, cítime väčšiu dôležitosť v týchto pochmúrnych časoch ľudom podávať aktuálne postoje svetových DJ´s. Myslíš, že aj takýmto spôsobom vieme u nás na Slovensku niečo zmeniť?

Ako som už vyššie spomínal, web je jednoduchý a prehľadný, stále aktualizovaný a je tam zaujímavé čítanie, nie len pre djov, ale pre všetkých, ktorí majú radi tanečnú elektronickú muziku.

Myslím si, že pre ľudí by to mohlo byť zaujímavé a poučné. Dočítajú sa ako veci fungujú vo svete, tak isto sa dozvedia všetko o vzniku House Music a všetko okolo tejto tanečnej kultúry ako takej.

Djské charty na stránke by mohli ľudí prinútiť objaviť aj inú hudbu ako poznajú. Pustiť si tie tracky a počúvať ich. Tak isto nám djom padne dobre nejaký hudobný typ od kolegu. Samozrejme aj pravidelné IMPORTANT Podcasty by mali prispievať ku hudobnej osvete.

Pokiaľ si web zanechá svoj vysoký štandard a aktuálnosť, myslím, že to význam má a ja budem stále veriť, že by to mohlo pomôcť zmeniť veci na Slovensku ku lepšiemu. Treba sa len zameriavať na ľudí, ktorí majú ozaj radi takúto hudbu a chcú zmenu a tých bude časom dúfam čoraz viacej.

Pri 10 výročí Urbana vydavateľstva David Penn spomenul, že internet všetko zničil. Súhlasil by si s ním?

Áno, čítal som ten rozhovor. S tou hudbou by som s ním aj v niečom súhlasil. Hudba bola niekedy pre ľudí možno vzácnejšia a na druhej strane aj drahšia. Keď si chcel nejakú vec, musel si si ju kúpiť na vinyle či CD a mal si nejakú hmatateľnú vec.

Teraz si ju jednoducho stiahneš z “netu” a poväčšine zadarmo. Je viac prístupnejšia a je jej všade a veľa. O kvalite pomlčím. Veď potom nám tu aj vyrastá djov ako húb po daždi… smiech.

Na internete je kopec kvalitnej hudby, len možno ľudom sa ju nechce hľadať a stačí im, čo počujú v rádiách, alebo na diskotékach. Mňa práve to hľadanie dosť baví. Pre djov, producentov a iných ľudí z hudobného priemyslu internet otvoril možnosti a komunikáciu s celým svetom. Hudba sa šíri všade po celom svete a v tomto je to dobré a tam je budúcnosť.

Z čoho aktuálne hrávaš? Oprášiš občas aj platne?

Keďže ma vo všeobecnosti zaujíma djská technika, či už svetlo, alebo zvuk, stále testujem nové veci. Pod rukami mi prešlo už veľa techniky od rôznych výrobcov, či už to boli cd playere, konzoly, alebo gramofóny. Stále ma to však najviac ťahá ku “gramcom” a to pre ten pocit z hrania…smiech.

Takže momentálne sú to gramofóny doplnené midi konzolou Allen & Heath Xone 1D a používam program Traktor Scratch. Platne oprašujem väčšinou doma pre potešenie, ale samozrejme ich niekedy rád zoberiem do klubu a položím na gramofón. Stále majú svoje čaro a mať budú!

Na záver nám prezraď tvoje plány na blížiace sa leto.

Čo sa týka hrania, teším sa hlavne na pokračovanie djského mýtingu na Mýtniku, kde sa opäť stretneme skvelá partia a zabavíme sa minimálne tak ako na prvom ročníku. Veď uvidíš aj Ty sám. Nemenej sa teším aj na Liptovskú Maru a vychýrenú akciu La Mara Beat 2013, kde sa stretáva kvalitná hudobná komunita.

Obe akcie majú svoje čaro, keďže sa konajú pod holým nebom a v peknej prírode, bonbónik je, že sa hrá non-stop celý víkend. Týmto nám samozrejme prajem pekné počasie a Vás všetkých srdečne pozývam. Toto by ste mali zažiť! V pláne sú aj nejaké hrania po kluboch o ktorých budem včas informovať a uvidíme, čo ešte leto prinesie …

Autor: ThomasDeXter

10. výročie Urbana Recordings!

Rozhovor – Elishia