in ,

Rozhovor – Supernova Miami 2013

Druhý taliansky produkčný tým, ktorý prevzal Miamskú kompiláciu, Supernova boli v spojení s Detected od ich remixu String of Life v roku 2011. Nasledoval String of EPs s ich najnovším The light gous out EP ukazujúc ich schopnosť zamotať chytľavé vokály s vysoko spoľahlivou Groove-led sebaistou produkciou.
Aký bol pre vás tento rok?

Začalo to veľmi dobre. Na nový rok sme boli prvýkrát v Alžírsku. Párty bola vo veľkom stane postavenom hneď vedľa Hilton hotelu s okolo 2000 ľuďmi, spolu s úžasným zvukovým systémom a veľké, veľké pódium, takže to bol vskutku úžasný zážitok.

The 3promoter a ľudia, ktorých sme stretli boli skutočne milí, priateľskí a hlavne veľkí fanúšikovia nás a Defected!

Váš súčasný set-up zahŕňa živé inštrumenty, decks a ableton. Živý element vašich setov je niečo čo vás preslávilo a bol pre vás jasným úspechom…

Áno, náš živý set up je vytvorený z dvoch laptopov a dvoch MIDI bicích automatov/regulátorov – neboli použité žiadne gramofóny alebo CDJ. Z našej strany ponúkame perfektný mix medzi živým a DJ-ským setom a je to najlepší spôsob ako vyjadriť nás samých v živom pôsobení.

To nám dáva príležitosť hrať naše originálne skladby a skladby od iných producentov, ale vždy ich miešame naživo, pridávaním drážok, FX, slučiek a hraných živých bubnov a bicích nástrojov tak isto ako basslines.

Vznikajú aj nejaké konflikty záujmov vo vašom profesionálnom vzťahu? Mali ste niekedy pocit, že chcete vziať vašu hudbu v inom smere?

Odvtedy, čo sme sa prvýkrát stretli sme tušili, že máme rovnaké cítenie pre hudbu a život. Je to stále rovnaké aj po 10 rokoch. Samozrejme niekedy sa stane, že máme rozdielne predstavy alebo iný uhol pohľadu na určitý záznam či predstavu, ale vždy tieto malé rozdiely použijeme na ovplyvnenie nás samých v dobrom slova zmysle a zdokonaľuje Supernova projekt.

Taktiež ste vytrénovaný klasický muzikant a zameriavate svoju pozornosť na vytváranie originálnych zvukov radšej ako používanie samplov a loop. Aký to má efekt na vašu prácu v štúdiu?

Pracovanie v štúdiu je súčasť nášho života, je to vášeň a vždy radosť tráviť veľa hodín v ňom. Samozrejme, keď sa usilujete vytvoriť to najlepšie z produkcie je možnosť, že to zaberie veľmi veľa času, obzvlášť preto, že radi hľadáme nové zvuky a rastieme s každou novou skladbou, ktorú vytvoríme. Vždy očakávame viac a viac od nás samých a zakaždým keď začneme štúdiové nahrávanie je to ako zbrusu nová výzva.

SupernovaCítite tlak súťaživosti podobných umelcov neustále ostať na vrchole hry?

Konkurencia je vždy dobrá vec ak vás tlačí k stále lepšiemu a necháva vás na vrchole hry. Takže, ak sa na to pozeráte správnym smerom, môže vás to len zdokonaliť ako umelca, avšak je tiež dôležité udržať vždy to, čo skutočne umelecky cítite, než sa pretláčať za úspechom snažiac sa len poraziť ďalšieho človeka.

Vaša diskografia rapídne rastie. Čo vás najviac inšpiruje vytvárať takú hudbu akú robíte?

Po prvé a najdôležitejšie, milujeme hudbu a sme s ňou spojení už cez 20 rokov. Trávime väčšinu dňa produkovaním, počúvaním a rozprávaním o hudbe. Je to náš život. Tvorba prichádza rýchlo, pretože je to všetko na čo sa sústredíme pre väčšinu nášho času.

Prečo si myslíte, že pracujete s Defected tak dobre?

Mali sme skutočne skvelý vzťah s Defected už keď sme začali spolu pracovať menej než dva roky predtým. Cítili sme sa tak ako doma od prvého stretnutia so Simonom (Dunmore) a cítili sme, že zdieľame so Simonom a Andym rovnakú lásku pre house music. Naozaj sa nám páčil nový smer, ktorý Defected prevzal v poslednom roku, pokiaľ ide o umelcov, pracujú s hudbou, ktorá ich usmerňuje.Všetci chalani v Defected formácii sú skutočne super a profesionáli, takže je potešenie a česť pre nás byť súčasť rodiny.

Namiešali ste ďalšiu edíciu Defected Miami zostavy… ako ste si viedli pri vyberaní skladieb?

Bola to pre nás ťažká vecička. Chceli sme ukázať všetky hudobné svety, ktoré sú zapojené do nášho projektu, prichádzajúci z hlbšej atmosféry k najvyšším sféram. Takže zoznam skladieb prechádza z temnejších zvukov od Jimstera a Julien Chaptal cez náš remix Kerriho Chandlera classic Bar a Thyrm a našu prichádzajúcu Svet je šialený (The world is Crazy EP), ktoré bude von v rovnakom týždni ako zostava.

Aké to bolo pracovať po boku Flashmob a Pirupa na tomto projekte?

Pre nás to bola skvelá novinka byť zatiahnutý do tohto projektu a sme skutočne vďační faktu, že Defected vybral troch talianskych producentov. Myslíme si, že to bude výborný rok pre talianskych umelcov.

Vaše ďalšie vydanie Defected – The world is crazy EP – experimentuje s temnejšími a hlbšími zvukmi než možno mala vaša predošlá nahrávka… je to práve ten smer, ktorým chcete viesť vašu hudbu?

Ako sme už povedali, vždy sa snažíme vytvoriť niečo nové a pre správnosť toto EP je dobrý príklad toho, čo máme v mysli pre budúcnosť našej hudby. V tejto novej Supernove 2.0 hudobnej ceste chceme ukázať viac solídnosti a našu vnútornú stránku. Samozrejme, vždy sa budeme snažiť udržať našu rolu rutiny a pokúšať sa ľudí rozosmiať počas toho ako počúvajú našu hudbu.

Je ešte niečo, čo by ste nám o sebe povedali… ?

Práve sme skončili novú EP pre Noir Music, ktoré bude predstavené v marci takisto ako spolupráca po boku s Dosem, ktorá vznikne na Break New Soil. Taktiež vydáme 10 rokov Supernovybest of“ zostavenie na Lapsus Music okolo Apríla/mája a chystáme sa vytvoriť nové označenie projektu zameraného na skutočne undergroundových veciach. Takže ostaňte naladení!

Zdroj: defected.com | Preklad: Hana

Daftpunk

Daft Punk tvrdia, že EDM je v kríze.

ThomasDeXter

ThomasDeXter hosťujúci set pre Welcome to GREGI.NET!