in ,

Rozhovor – Sam Divine (Defected)

Sam Divine, ďakujeme, že môžeme uskutočniť tento rozhovor s Tebou! Priblíž nám kto si a čo robíš?

Som rezidentnou Djkou pre Defected in the House a v Ushuaia na Ibize, rovnako ako aj externý spolupracovník pre Music Is Love Record label v Manchestri.

Defected Records logoAko si sa k house music dostala bolo to pre Teba vždy o house?

Myslím, že vždy som bola nejak predurčená byť v hudobnom priemysle. Keď som mala 7 rokov, začala som sa prehrýzať rebríčkom top 40. Vyskúšala som práce na plný úväzok a hoci som pracovala rada, parties som si užívala ešte radšej. Keď som mala 20, zúčastnila som sa DJskej súťaže v mojom rodnom meste neďaleko Bristolu a vyhrala som, čo malo za následok sobotňajšiu rezidenciu. Predtým som pre klub plánovala hudbu na 3 noci v týždni. Klub som opustila ako manažér pre propagáciu a od 2003 som začala pracovať v hudobninách. Tam sa moja vášeň zmenila na posadnutosť, vinyly boli mojím životom a viedli ma cestou tam, kde som teraz. Vtedy som bola veľkou “Garage girl” a keďže som z Bristolu, stále milujem Drum and Bass a old skool Jam 90. rokov, ale House je tam, kde je aj moje srdce.

La Vita je obrovským úspechom, zozbieranie množstva peňazí na správny účel. Čo čaká La Vitu ďalej?

Sme v procese organizovania našich 6. narodenín. Od prvej party, ktorá sa konala v londýnskom West End klube a kde sme zabookovali 25 DJ´s, sme sa dostali naozaj ďaleko. Teraz máme popri našich úžasných rezidentoch aj ľudí ako Todd Terry, EZ, Matt Jam Lamont a Mike Ruff Cut Lloyd. Nášho ducha vyjadruje dobrá hudba, dobrí ľudia, dobré chvíle. Do tohto dňa sme vyzbierali vyše 26.000 libier na pokrok v liečbe rakoviny prsníka.

Sme veľmi sklamaní, že sa musel zatvoriť Cable, jedno z našich obľúbených miest. Aký máš na to názor?

Nemôžem uveriť, koľko klubov sa za posledných 5 rokov v Londýne zatvorilo: The cross, The End, Turnmills a teraz Cable. Mala som potešenie hrať vo všetkých týchto kluboch. Je to také smutné, ale zároveň to dokazuje, aká silná je scéna v Londýne a akí sú promotéri a kluberi zanietení, keďže každý víkend sa koná toľko cool klubových nocí na slušných miestach, kam môžu ľudia zájsť. Všetky tieto kluby hrali dôležitú rolu v londýnkej klubovej histórii, sú preč, ale nikdy sa na ne nezabudne.

Sam DivineMnoho ľudí narieka nad tým, ako sa scéna v priebehu posledných pár rokov zmenila. Nedávno vydalo Ministry of Sound Deep House CD a počuli sme veľa ľudí, ktorí tento žáner milujú, sťažovať sa, že by sa mohlo skomercializovať to, čo bolo kedysi underground house music. Čo si myslíš o tomto? Myslíš si, že veci sa menia?

Veci sa za posledných 18 mesiacov zmenili dosť dramaticky. Videli sme vzostup Housu 90. rokov, veľký come back zaznamenal aj garage a samozrejme tu je EDM, ktoré to akosi zruinovalo. Rozdelilo scénu na dve časti. Bolo buď skutočne komerčné alebo naozaj underground, nenechajúc tak priestor ničomu medzi tým. Ja si osobne myslím, že Deep House teraz preklenul túto priepasť. Nie je to dobré alebo zlé, je to prirodzený vývoj, ktorý musia ľudia akceptovať a nebrániť sa mu. Underground proste pôjde hlbšie do undergroundu a EDM zmení superstar DJs na rockové hviezdy. Čo teraz ľudia nazývajú Deep Housom určite nie je Deep House, aký som hrala pred 10 rokmi. Deep House je teraz v podstate “pop” House, Pop znamená, že to je populárne. Sú to producenti, kto narieka, že sú holubmi v hrsti, keďže im vyšli tracky na Ministry a Hed Kandi Deep House kompilácii. Koláč nemôžu jesť a zároveň ho mať celý.

Cestovať po svete a hrať pre šťastných ľudí sa nezdá byť zlou prácou. Ale ak by si to nerobila, čím si myslíš, by si bola?

Určite agentom CSI.

Na koho by sme si mali posvietiť toto leto? Kto ulahodil Tvojmu uchu?

Je ich veľa, ale ja podporím chlapcov z Music Is Love Records labelu, všetkých super talentovaných cool chlapcov. Oli Furness, New Jack City, Maxwell, Angus Jefford, Jamie Trench, Mikki Funk a Liam Geddes. Určite sú tými, ktorých v roku 2013 netreba prehliadnuť!

A čo bude nasledovať u Sam Divine?

Môj diár už vyzerá bláznivo plný, voľných je len pár koloniek medzi dneškom a septembrom, takže čo sa týka bookingov, bude to naozaj zábavné leto. Najviac sa teším na začiatok tretieho roka svojej rezidencie v Ushuaia na Ibize. Pondelky budú patriť Defected, ktorí spúšťajú sesterský label nazvaný DFTD, takže sa teším na hranie a akcie s mnohými DJs, s ktorými som ešte nehrala.

Je niečo, čo by si chela povedať komukoľvek, kto číta tieto riadky?

Vždy konajte tak, ako najlepšie viete, nikto od vás nikdy nemôže žiadať viac.

Obľúbené u Sam Divine

Track – Barbara Tucker – I Get Lifted

Track momentálne – Disclosure Feat. Eliza Doolittle – You and Me

Umelec – Sandy Rivera

Umelec momentálne – Disclosure

Slúchatká – Sony

Klub – Ushuaia

Festival – Lakedance, Holland

Mesto – Londýn

Klubová hoc – Defected In The House

Značka – Nike Air Jordan

Drink – Brandy & Coke

Botasky – Air Jordan Retro 6

Zviera – kôň

Zdroj: shitwelikeblog.blogspot.co.uk Preklad: Elishia

Dj Husky

10 Otázok pre Huskyho

10. výročie Urbana Recordings!

10. výročie Urbana Recordings!