in ,

Rozhovor – Dj Meme

Už dlho bolo na našom zozname úloh dostať brazílskeho producenta a Dj Memeho do Chicaga, zdalo sa, že sa to nikdy neudeje. No nakoniec vďaka súhvezdiu Serendepity sa prispôsobil a prišiel kraľovať za pult 15. Júna 2012 do Chicaga v Crimson Lounge. Miesto konania nemohlo byť lepšie, luxusnejšie, elegantnejšie …

Meme konečne ste po prvýkrát hrali v Chicagu! Ako je možné , že ste nikdy nehrali v meste, ktoré je pre vás také perfektné ?

Ach bože .. jasle houseovej hudby. Dav.. príbeh.. miesta.. originálny dj´s ktorý sa chodia dívať , keď mixujete tracky a spôsob akým očakávajú, že.. lol.. Nie som dieťa a dokonca nie som nový v tomto biznise ako pravdepodobne viete a nebudem sa tým zaťažovať viac, ale Chicago , “kúrnik“, celý sa trasiem, ale zároveň som na seba hrdý. Mám rád tento pocit. Povzbudzuje ma.

Musím povedať, že hrať v Chicagu nebolo nikdy v mojom pláne . Ale teraz som už naozaj cítil, že tam mám ísť, špeciálne pretože som si tam našiel veľa priateľov. Teraz sa naozaj cítim pohodlne a prečo ešte nepovedať ‘som doma’ pred tým ako sa tam dostanem!

 Aké sú tvoje dojmy z Chicaga ?

 Vždy som bol očarený tým, čo ľudia vravia o Chicagu, je krásne a sú tam milí ľudia. Čo je však škoda zostanem tu o 24 hodín menej, pretože ďalší deň mám vystúpenie v NY. Snáď tu nie som poslednýkrát.

Čo bude prvá vec, ktorú urobíte, keď sem prídete ? A čo bude tá posledná ?

Prvá: Budem sa prechádzať ulicami, ak to bude možné popozerám si nejaké historické miesta. Oh poď môj peeps ! viem znie to veľmi gýčovite ,ale ale som prvý Dj , čo by to urobil ?

Posledná: Využil by som tú noc na maximum. Dal by som si pizzu a plný by som šiel spať. Milujem ísť spať po skvelej noci . Je to ako trofej!

Po vašom veľkom vystúpení ste vyrazili do NY a hrali ste s MR. V ? Pracovali ste tam aj na niečom inom ? Stále počujem ako hovoríte o veľkom Tomovi Moultonovi.

No práve som v NY a bol som s Tomom Moultonom minulý pondelok. Bola to prvá vec, ktorú som urobil, len čo som sa sem dostal. Vlastne som to bol ja a Dimitrim From Paris. Stalo sa pre nás bežným cestovať do NY za posledný rok a chodiť sa pozrieť na Toma, on je pre nás vždy atrakciou.

Dj MemeDimitri ma predstavil Tomovi a stali sme priateľmi už roky. Je akoby našim ujom. Radi zostávame v jeho byte, počúvame jeho nové mixy ( áno, stále má povinnosti ), jeho vzácne multi-tracky a jeho staré príbehy. Je to niečo čo môžete nazývať veľký event a milovať to! Vždy keď ideme, trávime 8 hodín, ktoré zahŕňajú obed, verte mi , že to stojí za to! Vždy je tu niečo nové, čo sa dá od tohto muža naučiť.

Ďalšie veci sú na rade, ako DEF MIX party vo štvrtok 14- tého predstavili Davidov Moralesov nový album, na ktorom som mal tú česť remixovať jeden z trackov. Náš drahý Frankie Knuckles tam bude tiež hosťovať aj s Hectorom Romerom. Konečne sa tiež stretnem s Judy Weinsteinovou, ktorú mám rád a ktorá ma vždy emailmi rozosmeje, aj keď sme sa nikdy nevideli. Neviem sa toho dočkať!

Váš hudobný vkus je dokonalý! Dajte nám troch umelcov, ktorých by sme sa mali báť, že nezaspíme ?

No prvým z nich by malo byť dievča , ktoré s volá Adele. Lol robím si srandu !

Som si istý, že 5 Magazin pozná viacerých z umelcov sú dnes in, tak nebudem riskovať, aby počuli ako som povedal, že “Oh tento je veľmi známy”. V poslednej dobe mám rád The Copasetics. Naozaj robia hudbu, ktorú mám rád! Čo sa týka housu , Gigamesh ma zaujali. A v neposlednom rade, stará a excelentná Španielska skupina konečne celosvetovo stúpa, The Wagon Cookin. Odporúčam !

Moji houseový kolegovia, sľubujem, že najšťastnejšieho žijúceho Dj v piatok v The Crimson Lounge a výsledkom tohto šťastia bude urobiť aj vás šťastnými. Nie je nič lepšie ako šťastie a spokojnosť dja za pultom, keď robí ľudom skvelý večer.

Mimochodom Czarina, musím vám poďakovať za vašu a 5 Magazínovú podporu, inak by sa nič takéto neudialo. Som rád, že sme v tom spolu.

Zdroj: 5chicago.com | Preklad: Nicol

Joey Negro

Rozhovor – Joey Negro

CD Cever

ThomasDeXter – CLUB GUIDE