in ,

Rozhovor – DJ Kiro

Kiro, patríš medzi dlhoročné postavy v House Music. My sme sa spoznali vďaka Branovi DJovi v roku 2007, v legendárnom Celebrity Lounge, kde sme sa spoločne stretávali, debatovali, žúrovali. Povedal by si nám niečo o vašom prvom stretnutí?

S Braňom som sa stretol prvýkrát tuším v 2001-2002 nadránom na jednej “žúrke”, v Rodeo Pube na Zlatých pieskoch, kde som predtým pravidelne pôsobil cca. 5 rokov. Vtedy sme moc nepokecali, keďže hral. Hneď od začiatku sme si sadli aj čo sa týka hudobného vkusu, aj ako ľudia. Spoločne sme následne hrávali v klube Hlbočina.

Niekoľko rokov si brázdil bratislavské koktejlové podniky aj po boku už spomenutého Braňa DJ. Ako spomínaš na túto éru?

Áno, máš pravdu, Braňovi som vďačný za hranie v niekoľkých koktejlových baroch. Atmosféru koktejlových barov mám rád, lebo mam pri hraní blízky kontakt s ľudmi. Dá sa tu zahrať „komorne“, ale dá sa tu urobiť aj kvalitná „žúrka“.

DJ KiroMal si silné obdobie, keď si hral na malých, či veľkých party, dokonca na festivaloch. Kde sa cítiš viac doma?

Ťažko je povedať, kde sa cítim viac doma. Oboje má svoje čaro. Ako som už spomínal, v podnikoch má človek užší kontakt s ľudmi a väčšinou aj viac komfort. Na druhej strane na parties a festivaloch môže človek viac ukázať a „uletieť, naložiť“ ľudom, čo sa do nich zmestí.

DJ KiroRovnako ako ja, mal si asi ročnú pauzu, kedy si skoro vôbec nehral. Čo bolo príčinou?

Hlavnou príčinou bol nedostatok podnikov, kde sa hrala inteligentná klubová hudba a nástup DJov, ktorí si stiahnu top 10 známych DJov a hrajú za pár eur. Toto je však môj názor na vec, môžno niekto iný to bude vidieť inak.

V čase môjho návratu k hudbe, keď som si zakladal vlastnú značku IMPORTANT, prijal si pozvanie do projektu. Osobne cítim, že si naša veľká opora.

 Kiro & ThomasDeXterÁno, snažím sa aj do tohto projektu priniesť trochu vlastného Ja, v rámci svojich momentálnych časových možností.

Pôsobil si tiež v projekte Amenity, dokonca koncom augusta ste mali svoju Revival noc v bratislavskej Radosti. Ako to dopadlo a aký bol dôvod na opätovné stretnutie?

Chceli sme po niekoľkých rokoch dať dokopy starú “osádku” a trochu si zahrať a zabaviť. Táto noc sa vydarila nad moje očakávania.

Začiatkom augusta ožil projekt, v ktorom som dlhé roky pôsobil aj ja. Si jeden z dvojice, ktorá pomáha pri oživení Clubber In The House. Aké máš zatiaľ pocity?

Pevne verim, že podarí znovu rozbehnúť aj tento projekt s bohatou minulosťou. Budem rád, keď budem môcť pomôcť aj pri opätovnom rozbehu CITH.

Možno to veľa ľúdí netuší, ale venoval si sa aj produkcii. Vo vydavateľstve Sologroove rec. ti vyšla skladba Everything Is All Right. Čo takto návrat k produkovaniu?

Veľmi často o tom rozmýšľam, ale momentálne mi na produkovanie vôbec neostáva čas. Však vieš, ako dlho sme dávali dohromady tento rozhovor. ..smiech

S dostupnejšou DJ technikou je dnes pretlak mladých, začinajúcich DJov, ktorí to hudobne ničia a spomaľujú naše snaženie.

Je to súčasna realita. . „Next generation“ .. Avšak momentálne neviem, čo by sa s tým dalo robiť, pokiaľ ich ľudia a podniky budú chcieť, budú hrať . Treba však povedať,  že nie všetci patria do jedného vreca.

Aké sú ešte tvoje ďalšie plány v tomto roku?

Ako som spomínal, bol by som rád, keby sa nám všetkým zúčastneným spoločne podarilo rozbehnúť Important a Clubber In The House.

Autor: ThomasDeXter

Miešané nápoje

Miešané nápoje

Andrej Palušák

Andrej Palušák, nový talent!