in ,

Rozhovor – Barbara Tucker

Vďaka svojmu impozantnému hlasu a postave zaujala pozíciu divy house music. Len pomyslite na klasiky ako: “Deep Inside”, “Beautiful People”, “I Get Lifted” and “Jazz it Up”.

Ale Barbara Tucker je viac ako len speváčka. Je choreografkou, tanečníčkou, promotérkou a veľvyslankyňou tanečnej hudobnej scény.

Počas svojich klubových začiatkov robila choreografiu a tancovala s Shannon, C&C Music Factory, Jay Williams, Sabel, BWP, Johnny O, Jovann, Butch Quick, Soul System, a Too Nice. Je spoluzakladateľkou The Underground Network, najdlhšie bežiacej klubovej noci v histórii New York City. Túto noc propaguje organizovaním turné a zabezpečovaním nádejných umelcov od Tokia a Afriky po Chicago a Londýn.

 Barbara je aj tvorcom B-Crew Project, ktorý zastrešuje povestné speváčky ako ona, Mone, Dajae a Ultra Naté. Pracovala s mnohými umelcami ako Byron Stingily, Duane Harden, Inaya Day a George Morel, rovnako ako aj s top producentmi Tommy Musto, Little Louie Vega, Lil Louis, Danny Tenaglia, Mood II Swing a Blaze.

Miss Tucker stále tvorí a vystupuje a jej energia nepozná hraníc. S 5 Magazine hovorila o svojich projektoch, filozofii a sprostredkovala nový uhol pohľadu na niektoré slabé stránky komunity okolo housovej hudby…

Barbara Tucker

Vidím, že si nedostala vyznamenanie len za spev ale aj za herectvo a tanec. Absolvovala si počas dospievania tréning vo všetkých troch oblastiach?

Áno, dostalo sa mi určitej formy výchovy.

Chcela si vždy spievať house music?

Spievať som nechcela. Chcela som byť učiteľkou alebo letuškou. Myslím, že osud to chcel takto.

Povedz nám viac o tvojom tancovaní a choreografiách. Kde v New Yorku si trénovala?

Hodiny som brala v škole a tancovala s rôznymi tanečnými súbormi od Internal Combustion po Keith SQ Dance Company.

Bola si spoluzakladateľkou The Underground Network, najdlhšie bežiacej klubovej noci v New Yorku. Môžeš nám o tejto noci povedať niečo viac?

The Underground Network sa začala v 1992 s Don Welch, Willie Wall, ďalšou mladou dámou a so mnou. Počas prvého roka sme v elitnej lokalite na Manhattane obmieňali DJov ako Frankie Knuckles, Camacho, DJ Paradise, David Morales, Little Louie Vega… V ďalšom roku sme sa presťahovali do Sound Factory Bar a potrebovali sme rezidenta. Vypytovali sme sa a nakoniec Lil Louie Vega povedal áno. Spolu sme vychovali podporný personál umelcov, priniesli viac ako 300 show, tanečných súborov a módnych prehliadok.

Boli sme party, ktorá podporovala komunitu ako celok. Ja a Don sme vymýšľali námety a boli sme rodinou. V tom čase sme boli najdlhšou stredajšou nočnou house party uznávanou komunitou promotérov a vyhrali sme za to aj ocenenie. Organizovali sme turné, tanečné súťaže, gospelové vystúpenia, atď…

Vyrastala si v New Yorku. Navštevovala si housové kluby každú noc? Chodíš tam stále?

Často som chodila von, štyri alebo päť nocí zo siedmich, záležalo to od udalosti. Tak som sa stala promotérkou. Poznala som všetky horúce parties… Vtedy som spolupracovala s Deee-lite, robiac videá a cestujúc z party na party.

Zdroj: 5chicago.com | Preklad: Eliška

Riva Starr

Rozhovor – Riva Starr

Black Coffee

Rozhovor – Black Coffee