in ,

Júlový kinetorial: o DJoch so šedinami a našej 90s párty

Po minuloročnej prestávke som opäť zavítal na Southern Soul Festival v Čiernej Hore. Už som ho na tomto mieste chválil, tak nejdem hovoriť o čarovnom západe slnka na pieskovej pláži so spirituálno jazzovým soundtrackom (áno, taký bol koncert legendárnych Sun Ra Arkestra). Okrem skvelých koncertov si však na ňom môžete užiť aj prvú ligu Djov zo soulful sveta. A ja som sa už dávno tak nezabavil ako teraz na Nickodemusovi, mojom rovesníkovi, ktorý prvý track vydal snáď pred 20 rokmi. A vtedy som si uvedomil, aké je fajn, keď mi niekto miesto horúcich noviniek, čo sú práve v móde, naservíruje svoj pohľad na to, čo je dobrá hudba.

Mám pocit, že čím viac šedín vidím za mixpultom, tým je selekcia rozmanitejšia a ja si ten set viac užijem. Skrátka, elektronická tanečná hudba má už viac ako 30 rokov a jej mnohí priekopníci majú dnes pred päťdesiatkou, alebo aj po nej. Djing však nie je vrcholový šport, kde s vekom prirodzene prestávate stíhať. Práve naopak, roky skúseností ako pracovať s publikom a nasávania hudby rôznych žánrov sú pre mňa predpokladom dobrého djského setu. Dobrý DJ navyše sleduje aktuálne hudobné dianie a dokáže zaujať aj študenta aj štyridsaťročného bankára.

Nebojte sa šedivých alebo plešatých Djov. Máte veľkú šancu, že o hudbe budú vedieť fakt veľa. Môžete ich stretnúť aj v Nu Spirite, napríklad Galagera na júlovej Smells Like 90s párty, veď kto už len o tejto dekáde môže vedieť viac ako moderátor legendárneho Rádia Ragtime. Len im, prosím nevykajte, keď sa ich budete pýtať, aký drink im za tú skvelú hudbu môžete kúpiť.

Autor: Rado Tomek a.k.a. DJ Kinet | Zdroj: nuspirit.sk

Acid House

30 Years of Acid House!

DJ Petijee

Rozhovor – Petijee