in ,

House Masters – Marc Kinchen!

Jeden z najviac odkazovaných producentov minulého roku, MK vlastným menom Marc Kinchen, predstavuje úžasnú kolekciu jeho prác – z ktorých väčšina nebola predtým k dispozícii v digitálnej forme – najnovšie z cyklu House Masters.

House Masters – Marc KinchenPočas idylického obdobia house music na začiatku 90. rokov, sa stal Marc Kinchen jedným z najrešpektovanejších producentov žánru a remixov na požiadanie (in-demand). Začínal v neuveriteľne mladom veku v Detroite ako chránenec Techno boha Kevina Saundersona, a neskôr sa odsťahoval do New Yorku, a rýchlo sa stal často žiadanou postavou v komunite tanečnej hudby.

“Nemyslím si, že som niekedy hral set bez zahratia aspoň jednej skladby od MK.” Kerri Chandler.

Zodpovedný za vytvorenie niektorých z určujúcich zvukov a najväčších skladieb rannej éry house hudby, dosiahol neskôr okamžitý úspech s niektorými z najväčších medzinárodných umelcov od Snoop Dogga a Jay-Z po Rihannu a Beyoncé, a zároveň si udržal takmer bezprecedentnú úroveň dôveryhodnosti na undergroundovej scéne tanečnej hudby, s nahrávkami ako ‘Burning’, ‘4 You’ alebo ‘Push The Feeling On’ zostávajúc pevne v kufríkoch a ponuke DJ-ov po celom svete. Prostredníctvom svojich nadčasových produkcií, MK ovplyvnil novú generáciu producentov, s tým, že jeho hudba je dnes aktuálnejšia než kedykoľvek predtým.

 “MK je skutočný inovátor a pôvodca, priekopník pravého deep house. Todd Edwards hral niekoľko jeho klasických skladieb v Ministry v sobotu a stále zneli hriešne (popi**) dobre”, Felix (Basement Jaxx)

Diverzifikáciou svojej hudby, MK úplne ľahko pokrýva ako komerčnú, tak aj arénu underground. Jeho skladby sú hrané tak Djmi s dĺhou tradíciou ako je Todd Terry a Masters at Work, ako aj novou liahňou súčasných DJ-ov. Spýtajte sa Soul Clapa, Maya Jane Colesa alebo Jamie Jonesa a všetci sa zhodnú, že MK je stelesnením toho klasického zvuku 90. rokov, ktorý sa snaží mnoho súčasných Djov znovu vytvorit.

“’Push The Feeling‘ je najvýraznejším remixom MK, ktorý treba spomenuť, a to je tiež dôvodom, prečo mal taký vplyv na môj život DJa. ‘The Dub of Doom’ od MK vždy funguje na ktoromkoľvek tanečnom parkete … a pravdepodobne kdekoľvek vo vesmíre. “Eli (Soul Clap)

House Masters od MK je vaša šanca získať 20 skladieb z jeho najvplyvnejších nahrávok, ktoré sú k dispozícii úplne neupravené, nemixované a vhodné pre DJov. Najmenej deväť skladieb, ktoré tam nájdete, sú výlučne vinylové klasiky, vrátane ‘Given‘ od 4th Measure Men (MK Dub) a “Rhythm Of Life” od Captain Hollywood v prerábke MK (MK 12 “Mix).

Tracklist:

CD1

1. MK ‘Burning’ (Vibe Mix)

2. Chez Damier ‘Can You Feel It’ (New York Dub)

3. MK featuring Alana ‘Always’ (MK Club Mix)

4. 4th Measure Men ‘Given’ (MK Dub)

5. New Girl Posse ‘Higher’ (MK Vocal Dub)

6. R Tyme ‘Use Me’ (MK Mix)

7. LaTrece ‘I Want To Thank You’ (MK Mix)

8. MK ‘You Brought Me Love’

9. Studio Apartment featuring Yasmeen Sulieman ‘Sun Will Shine’ (MK Dub)

10. 4th Measure Men ‘The Need’ (MK’s Original Mix)

CD2

1. 4th Measure Men ‘4 You’

2. The Reese Project ‘The Colour Of Love’ (MK Deep Dub)

3. Masters At Work featuring India ‘I Can’t Get No Sleep’ (MK Dub Mix)

4. MK featuring Alana ‘Love Changes’ (MK Mix)

5. Lauren Flax featuring Sia ‘You’ve Changed’ (MK D-troit Dub)

6. Chez Damier ‘I Never Knew Love’ (MK Club Mix)

7. Byron Stingily ‘Love You The Right Way’ (MK Dub)

8. The Sleepwalkers ‘New Thang’ (MK Dub)

9. Captain Hollywood ‘Rhythm Of Life’ (MK 12” Mix)

10. K.E.L.S.E.Y ‘Boy’ (MK Deep Dub)

Zdroj: defected.com | Preklad: copyright.sk

Frankie Knuckles

Veľký človek Frankie Knuckles

Inaya Day

Rozhovor – Inaya Day