in ,

House Masters – DJ Spen & Karizma!

Najvynikajúcejší baltimorskí DJ Spen a Karizma sú najnovší umelci, ktorí vstúpili do významných radov skutočných House Masters ( Majstrov v House Music ).

Za vznik formácie Spen & Karizma, jednu z vedúcich na housovej scéne 90 – tych rokov, sa musíme poďakovať Mary J. Bige. Stalo sa to, keď táto dvojica pracovala na remixe jej tracku Beautiful. Otočil som sa k Spenovi, spomína Karizma a povedal som, vieš čo, mali by sme to jednoducho urobiť, mali by sme dobiť svet, človeče!

Porozprávajte sa s akýmkoľvek človekom z oblasti house music a spomeňte pritom DJ Spena & Karizmu a je tu pravdepodobnosť, že ich oči sa okamžite rozjasnia; je to vďaka tej skutočnosti, že títo baltimorskí producenti reprezentujú všetko to, čo je dobré na kvalitnej house music. Ako členovia Basement Boys, spolu s Teddym Douglasom, poznačili pôdy klubov svojimi vynikajúcimi a sofistikovanými beatmi a gospelovými vokálmi a vždy zostali verní svojmu zvuku, vytvoriac si pritom bezchybnú reputáciu. Boli inštrumentálni vo vývine house music do jej terajšej formy a skutočne si viac než zaslúžia konečný titul House masters.

House Masters - Spen & KarizmaBolo to v roku 1995, keď sa títo dvaja stretli po prvýkrát prostredníctvom baltimorskej klubovej scény. Ich cesty sa začali krížiť jednak pri vedení lokálneho nočného klubu Paradox, ktorý bol domovským klubom Spena, a tiež v rádiu V 103, kde mali obaja svoje pravidelné sloty.

Nasledovala reťaz vydaní od Spen & Karizma pre Basement Boys a pre ďalšie rešpektované značky v house music. Takisto prišla práca na remixoch pre niekoľko najvýznamnejších mien v biznise, vrátane takých osobností ako Alicia Keys, Everything But The Girl a dokonca aj Michaela Jacksona. Dvojica tiež pracovala s niektorými najrešpektovanejšími menami v housovom hudobnom priemysle, vrátane práce na známych a obľúbených veciach od Su Su Bobien, Boba Sinclaira a baltimorského rodáka Rona Carrolla.

Ich kariéry boli spletené dokopy pred mnohými rokmi a teraz, hoci pracujú aj na svojich vlastných individuálnych projektoch a každý z nich si neoblomne realizuje svoje vlastné turné, zostávajú svojimi najlepšími priateľmi a spolupracujúcimi producentmi.

Tento album je oslavou ich práce. Nájdete v ňom zbierku 20 – tich nezmixovaných klasík od Spen & Karizma, ktoré vystihujú ich jedinečný baltimorský zvuk. Spen & Karizma tu uvádzajú nezabudnuteľné skladby Craze At Midnight, Good Morning, Gabrielle a A Feeling spolu s ich remixmi piesní Brighter Days od Cajmere & Dajae, Don´t Panic od DJ Gregoryho a Love Will Know od Elements Of Life featuring Lisa Fischer.

Toto vydanie zahŕňa taktiež 3 úplne nové remixy robené exkluzívne pre túto kompiláciu: Karizma featuring DJ Spen – 4 The Love ( Kaytronik 2011 Remix ), M. A. S. Collective featuring Judy Peterson – Release Your Mind ( Spen & Karizma Remix – 2011 Edit ) a Jasper Street Company – God Helps Those ( Spen & Karizma Vocal 2011 Re – edit ).

Zdroj: defected.com | Preklad: Lucia Šotlisová

Hector Moralez

Hector Moralez – Interview

DJ Spen

Rozhovor – DJ Spen