in ,

House Masters – Blaze!

Blaze sú jednými z tých ojedinelých umelcov v biznise, ktorých hudba je skutočne nadčasová. Ich katalóg obsahuje viac ako stošesťdesiat publikovaných prác, čím sa v tomto žánri stáva jedným z najväčších vyprodukovaných jedným telesom. Ako umelci a obchodníci sú zainteresovaní do takmer každého aspektu hudobného biznisu. Od produkovania po vystupovanie, neobíduc funkcie ako riadenie, vlastnenie, propagáciu klubov a šírenie hudby. Nie mnohí sa môžu priblížiť umeleckému a obchodnému majstrovstvu Blaze.

Základom toho, kvôli čomu sú dnes takí rešpektovaní, je bezpochybne obrovská duchovnosť v povznášajúcich skladbách. Vplyvy, ktoré na Blaze pôsobia, majú záber od Stevie Wonder po James Taylor, John Coltrane a ešte ďalej. Kombinácia soulful melódií, ich zmes Afro, jazzu, soulu a gospelu a pozitívny pohľad na svet v ich textoch je dôvodom, prečo ich väčšina ľudí prirovnáva k legendárnym Earth, Wind & Fire.

Zvuk Blaze zalahodil uchu viceprezidenta pre Motown A&R, Timmy Regisfordovi, ktorý ich okamžite zapojil do práce na mnohých projektoch Motownu. Zvuk Blaze si získaval srdcia tanečníkov v kluboch a poslucháčov rádií v New Yorku. Veľké množstvo originálnych produkcií dosahujúcich komerčný úspech ich zahltilo veľkým dopytom po vytvorení remixov. Túto úlohu prijali na projektoch pre Diana Ross, Aretha Franklin, Macy Gray, Jamiroquai, Lisa Stansfield, Babyface a mnohých ďalších.

Tri albumy aj boli produkované pod menom Blaze. “Basic Blaze” na Slip-n-Slide, “Natural Blaze: The James Toney Jr. Project” na Life Line a “Spiritually Speaking” na Slip-n-Slide. Taktiež nájdete mnohé kompilácie, ktoré obsahujú niektoré z najväčších hitov Blaze. V 1995 Blaze skórovali ich najväčším skladateľským úspechom so skladbou “Hideaway” v podaní De’lacy. Pieseň dosiahla top desať britských rebríčkov a bola zaradená na obrovské množstvo kompilácií, dosahujúc miliónovú predajnosť. Josh a Kevin napísali trhák aj pre Amira “Desire” a tanečným hitom číslo jeden “Breathe” nezabudli ani sami na seba. Toto im pomohlo stať sa jednými z najvyhľadávanejších skladateľov, producentov a remixérov priemyslu.

House Masters – Blaze je vrcholnou Blaze zbierkou. Čerešničky ich najlepších originálnych produkcií, remixov a zremixovaných prác. Je to zbierka pre fanúšikov a puristov, milovníkov house music, ktorých vášeň sa uberá k duchovnejšej a soulful stránke housovej hudby.

Tento album obsahuje povestné Blaze featuring Palmer Brown ‘Do You Remember House´, ‘Breathe’, ‘Reachin’, ‘So Special’,’ Most Precious Love’, Danny Krivit re-edit skladby ‘How Deep Is Your Love’, Swag prerábku songu ‘My Beat’ a majestátny remix ‘Wishing You Were Here’ od Joey Negro.

Zdroj: defected | Preklad: Eliška

DJ Sneak

Rozhovor – DJ Sneak

Danny Krivit

Rozhovor – Danny Krivit