in ,

Profil – DJ CHUS

Chus L. Esteban, Madrid 1971. Svoju profesionálnu kariéru začal na konci 80. rokov v jeho rodnom meste uprostred plno rozvinutej eufórie z acid houseového hnutia ‘Alien’ jedného z prvých klubov slávnej Kapital Group. V auguste roku 1992 bol pozvaný hrať do bájneho portugalského klubu Kadoc , kde mal to šťastie zdieľať pódium s najlepšími medzinárodnými djs toho času a byť svedkom vývoja tanečnej hudby , ktorá sa konala v 90. rokoch. To bolo po tom, čo bol jeho štýl ovplyvnený portugalskou a americkou undergroundovou hudbou , rozhodne konvergovanou do housu.

Keď v septembri roku 1994 prvý houseový klub, Teatro Kapital bol slávnostne otvorený , Chus sa stal prvým rezidentným DJ , čo trvá mimoriadnych 10 rokov. Počas toho istého času trvá aj jeho spolupráca s Kadocom. Jeho vrodená túžba vytvárať a zlepšovať ho vedie k snahe o produkciu s vedením Davida Penna ,čo bolo logickým krokom v jeho kariére.

Počas jeho cesty stretol niekoho kto ovplyvnil jeho 10 rokov v House Music, bol to Pablo Ceballos a jeho techno backgroundový štýl , ktorý ovplyvnil Chusov house. Z tohto zlúčenia vznikol Iberican concept , ktorý sa rozšíril do celosvetového hnutia.

Iberican Sound je jeho ochranná známka , osobná vízia houseovej hudby, ktorá prispela k pozitívnemu presadeniu hoseovej hudby do sveta, ktorá otvorila dvere , aby sa veci dali do pohybu, k možnosti hrať na Ibize, bol to akýmsi pasom dostať sa do top 100 Dj Mag a to sa odráža v mnohých oceneniach, ktoré Chus získal počas svojej kariéry. Dj roka, najlepší House Dj, Najlepší remixer, najlepšia houseová značka zo španielskeho deejayského magazínu…

To všetko vyvrcholilo nahrávacím dedičstvom viac ako 20 rokov v podobe originálnych produkcií, remixov alebo solách s Davidom Pennom , Pablom Ceballosom a ďalšími…Na tomto zozname sú aj takéto ako DJ Chus ‘That Feeling’, ‘Harmonica Track’ or ‘Back2NY’ as DJ Chus & David Penn ‘Baila’, ‘Will I’ or ‘Burning Paris’, as Chus & Ceballos ‘Iberican Sound’ ‘In Stereo’ or ‘Baguio Track’ a remixy ako ‘Hell in Paradise’ pre Yoko Ono, ‘Dark Beat’ pre Oscar G & Ralph Falcon, ‘Hang Up’ pre Madonnu alebo z tých najnovších ‘Not Myself Tonight’ pre Christinu Aguileru.

Chus sa stal globálnym umelcom , ktorý hrá v najznámejších svetových kluboch v Pacha NYC, Space Miami, Stereo Montreal , alebo Ageha Tokyo a to sú len niektoré.

Na záver Chus pridal do sveta rádia jeho dlhý zoznam kreatívnych aktivít z jeho vlastnej rádiovej show ‘In Stereo Radioshow’ , ktoré môžete počuť naživo z najlepších rozhlasových staníc po celom svete, na internete alebo v týždenných podcast verziách.

Zdroj: djchus.com | Preklad: Nicol

Brazília

ThomasDeXter – From Slovakia to Brazil!

Joey Negro

Rozhovor – Joey Negro