in ,

Rozhovor – Deepologic

DJ Mola má nos na mladú a talentovanú krv preto posledný podcast pre nás namixoval človek, ktorý si hovorí Deepologic. Po asi 7 vypočutí jeho setu sme sa rozhodli mu položiť niekoľko otázok a priblížiť ho viac ľudom. Myslíme, že jeho cit pre tvorbu skladieb a mixáž stojí za pozornosť.

Svoju hudobnú dráhu si začal v roku 2011. Určite to nebolo prvý krát čo si sa mal možnosť zoznámiť s hudbou, hlavne s tou, ktorú sám produkuješ.

Ale áno, vždy som mal v uchu viacej hudbu než hovorené slovo z okolia. Pradoxom je že ma najviac poznačila hudba 60tych rokov minulého storočia. Vyrastal som na Floydoch, Zappovi, Hendrixovi a Dylanovi a práve to obdobie … tie spontánne 60te roky sa mi nejak odzrkadľujú v modernej elektornickej hudbe, ktorá len málokedy spadne do hlavného rádiového prúdu. Potom som spoznal Chemical Brothers, Prodigy, Faithless a samozrejme Underworld, neskôr zasa  The Cinematic Orchesta, ovládol ma NuJazz a Ninja Tune …. proste vždy niečo v ušiach. Sú to obdobia ku ktorým sa rád vraciam keď chcem oživiť nejakú myšlienku, náladu … Hudba je liek a vždy som ju chcel nejakým spôsobom robiť. Tracky, ktoré produkujem, vyjadrujú moje momentálne vnútorné rozpoloženie, nejaký otlačok toho čo práve cítim. Každý track  má svoj príbeh a postupne si buduje vlastnú cestu.

Aktuálne si členom zoskupenia Sunbocca House Music Community, prezraď o ňom niečo viac.

Chlapci zo Sunboccy sú ľudia s veľkým srdcom, ostrým zrakom a dobrým uchom. Dali mi priestor k mojim prvým mixovaným kreáciám, prijali ma medzi seba a vždy ma podporovali, začo im zo srdca ďakujem. Majú radi “real house music”, vedia čo je kvalita do ucha aj do tanca.

Vieme o tebe, že sa pohybuješ na pomalších vlnách house music a máš rad rôznorodosť.

V mojich setoch málokedy vyskočim nad 124 bpm. Rád si nechám masírovať mozog “pomalou hudbou z jazera” akú robí iba Lake People, ale aj energiou od Dennisa Ferrera, či Charlesa Webstera, keď mi je veľmi teplo nechám sa schladiť nemeckým podpisom aký má len Kollektiv Turmstrasse, no najviac mi učarovali africké rytmy od Atjazz, Black Coffee či Boddhi Satva. Potom to všetko zmiešam a veď viete … niečo z toho vznikne. Teda ak by som to mal zhrnúť do škatuľky, tak tá by mala na jednej strane nápis DEEP HOUSE, na druhej SOULFUL a po bokoch by boli MINIMAL, TECH HOUSE, AFRO HOUSE a CHILLOUT .

Rok 2013 bol pre teba zlomový, vydal si EP REZONANCIE pod značkou Deep Site Space.

Áno, bolo to moje prvé EP. Bol som veľmi rád, že to niekoho oslovilo a to dokonca na prvý krát. EP malo veľa pozitívnych ohlasov. Páčilo sa aj poľským Karol XVII & MB Valence z čoho vznikla neskôr spolupráca (EP 22 a remix pre holanďanov Ruttenbergs). Deep Site Space ma nakopli a vyzdvihli moju “inakosť”.

Okrem vlastnej tvorby sa venuješ aj remixom. Je to pre teba rovnako zaujímavé ako tvorba niečoho nového?

Aj pri remixoch sa snažím vytvoriť niečo nové, nechám v nich moj podpis, ktorý si postupne vytváram.

Máme tu rok 2015, stanovil si si nejaké ciele?

Chcem sa venovať viac produkcii, dokončiť materiál pre vydanie väčšieho albumu a začať hrať svoje sety medzi luďmi. No hlavne robiť milovaných ľudí ešte štastnejšími.

Deepologic Fanpage

DJ CARLO a hodinka HOUSE MUSIC 09!

DJ CARLO a hodinka HOUSE MUSIC 10!