in ,

Red Bull Music Academy oslávi v Berlíne 20 rokov

Red Bull Music Academy oslávi v Berlíne 20 rokov

Red Bull Music Academy se vracia do Berlína | © RBMA

Svetovú sériu koncertov, workshopov, klubových nocí a seminárov, hostiacu muzikantov naprieč kontinentami, privíta v roku 2018 hlavné mesto Nemecka.

! Aplikačná fáza začína už teraz – presnejšie od 15. júna do 4. septembra 2017 !

Tokyo, New York, Melbourne, Cape Town, Paris, São Paulo a minulý rok Montréal. Red Bull Music Academy za úctyhodnú dobu svojej existencie obletela doslova svet a teraz zatúžila po návrate na miesto, kde uzrela svetlo sveta – do Berlína.

V skutočnosti ho ale nikdy neopustila vďaka tamojšej prepojenej sieti hudobníkov, umelcov, majiteľov vydavateľstiev a klubových manažérov, s ktorými RBMA spolupracovala po celý čas fungovania. A boli to rovnakí ľudia, ktorí sa podieľali na tom, ako berlínska hudobná scéna vyzerá v súčasnosti – ako miesto vhodné na experimentovanie a umeleckú slobodu.

Prihláškový kolotoč

Red Bull Music Academy je tridsaťdenný hudobný festival, ktorý na jednom mieste spája muzikantov rôznych hudobných žánrov a národností. Z registrácie sa vyberie 60 šťastlivcov, ktorým táto akcia môže doslova zmeniť život. Cesta je otvorená inštrumentalistom, vokalistom, Djs a producentom akejkoľvek profesionálnej úrovne.

Prihlásiť sa môžeš od 15. júna do 4. septembra na stránke redbullmusicacademy.com/apply

Prednáška Davea Smitha

Prednáška Davea Smitha | © Yasuharu Sasaki / Red Bull Content Pool

Prihlášku je potrebné odoslať najneskôr do 4. septembra 2017. Záujemca zároveň musí k prihláške priložiť vlastnú demo nahrávku o dĺžke maximálne 30 minút – a to buď na vyššie uvedenej stránke, alebo na CD zaslanom poštou. Porota RBMA vybraných účastníkov oznámi na začiatku roku 2018.

RBMA predstavuje unikátnu možnosť stretnúť sa s ľuďmi, ktorí v hudobnom priemysle niečo znamenajú. Prednášky o hudobnej histórii, výmena skúseností, praktické lekcie, večerné a nočné sessions a na ne nadväzujúce koncerty, klubové noci a výstavy.

To je len časť z bohatej programovej ponuky. V Berlíne sa brány RBMA otvoria od 8. septembra do 12. októbra 2018, aby oslávila minulosť, súčasnosť a budúcnosť hudobnej scény.

Sára Vondrášková - Never Sol

Sára Vondrášková – Never Sol | © Yasuharu Sasaki / Red Bull Content Pool

Minuloročná kompilácia RBMA je vonku

Ako už je tradíciou, vybrané tracky nahrané v priebehu akadémie sa dostávajú von aj medzi ďalších poslucháčov. Celkovo 48 nahrávok z Montrealu nesie názov Various Assets – NOT FOR SALE a prsty v ňom majú Thundercat, Just Blaze, ‘Mad’ Mike Banks, Deradoorian, Matías Aguayo, Dorian Concept, Lucrecia Dalt, Mathew Jonson, Ango, Branko alebo Marco Passarani.

Red Bull Music Academy sa vracia do Berlína

Red Bull Music Academy sa vracia do Berlína | © RBMA

Zavítaj do archívu

Ak sa chceš navnadiť už teraz, webová stránka redbullmusicacademy.com je plná stoviek exkluzívnych videolekcií, článkov a podrobných detailov o akcii.
Na redbullradio.com môžeš zasa vyberať z tisíca mixov, rozhovorov a playlistov hudobných legiend a súčasných pop umelcov.
☛ Sleduj Red Bull Music Academy na Facebooku a Twitteri

#RBMABLN @RBMA
Hudobná energetická búrka

Hudobná energetická búrka | © Dan Wilton/Red Bull Content Pool

Zdroj: redbull.sk

Radio Kiki Queer open air festival

Radio Kiki open air festival

ThomasDeXter-teplaren.lgbt-party-homomat

25 Nahrávok, ktoré ma definujú