in ,

Augustový kinetorial: O festivale Grape, generačných rozdieloch a Tlaku

Keď som minulý rok prvýkrát navštívil Grape, najmladší slovenský veľkofestival, tak som si tam pripadal medzi ľuďmi o generáciu či dve mladšími ako päsť na oko. Fajn akcia, ale nič pre obstarožného clubbera, povedal som si. A zrazu mi minulý mesiac volá Ďuro Podmanický, aby som tohtoročný Grape v piatok na obed otváral svojim DJ setom.

“A fakt si si istý, že tak mladých ľudí môže ešte zaujímať môj názor na hudbu?,” pýtam sa ho.

Uistil ma, že áno a dodal niečo v duchu, že rád robí veci inak ako je obvykle. A vtedy som si uvedomil, že som minulý rok to publikum asi podcenil. Hudba predsa dokáže rozprávať univerzálnym jazykom a na to, aby sa vám nejaká pesnička páčila, nemusíte mať predpísaný počet rokov. Veď nadčasové veci, ktoré majú ambíciu byť viac ako hitom jedného leta, by mali fungovať na každého s otvorenou mysľou.

Na hranie sa už teraz veľmi teším a chalanom z Grape-u držím palce. Mali odvahu urobiť niečo nové a predstaviť Slovensku svoj pohľad na hudbu mladej generácie. Na iných festivaloch u nás taký aktuálny line-up neuvidíte.

Inak, aj každý klub musí myslieť na to, že raz jeho štamgasti začnú žiť rodinným životom, a vychovávať si tak nových. Aktuálny basový zvuk “a la Grape” nájdete preto často aj v programe Nu Spirit Clubu. Okrem pravidelných štvrtkových Basement parties tento mesiac odporúčam najmä Yankov Králov Tlak s austrálskym producentom Basenjim.

Autor: Rado Tomek alias DJ Kinet | Zdroj: nuspirit.sk

DJ Kinet - Nu Spirit_FM

Júlový kinetorial: O lete, prázdninovom režime a Dúhovom Pride

Cafe Del Fun

DJ CARLO a jeho hodinka HOUSE MUSIC 66 live @Sasazu Bratislava