in ,

10. výročie Urbana Recordings!

Urbana Recordings, osobný label Davida Penna, má teraz desať rokov. Uskutočnili sme teda tento krátky rozhovor o niektorých kľúčových momentoch v jeho dlhej kariéry, aj o vzťahu ku Stereo Production.

Ahoj David, Tvoj vzťah so Stereo začal pred niekoľkými rokmi, v skutočnosti si súčasťou rodiny a vždy sme o Tebe počuli samé skvelé veci na každom kroku. Aký bol Tvoj začiatok so Stereo a s Chusom?

Môj vzťah s Chusom začal v 1993 a mali sme veľa spoločných ale aj samostatných projektov. Písal sa rok 1999, keď sme začali nový projekt a keď som začal používať svoje umelecké meno “David Penn“. Bol to Chusov nápad vymazať “i” z môjho priezviska a náš prvý release “Sunshine” bol novou cestou mojej kariéry so sústredením sa skutočne na to, čo som chcel produkovať.

Aký moment z tohto obdobia by si vyzdvihol?

Spomínam si na dni s trackmi ako “Burning Paris” alebo s našou produkciou s Halo Varga “Made In Spain”. Bolo to obdobie, keď sme sa stávali známymi na amerických labeloch. Ale my vždy pracujeme, takže máme dobré časy počas mnohých rokov.

Bol si, ktovie koľký rok za sebou, nominovaný za najlepšieho housového DJa počas Vicious Music Awards. Aké sú momentálne Tvoje pocity ohľadom housovej klubovej scény?

Ja mám dojem, že dobrá hudba má vždy svoje slovo. Vždy som volil kvalitnú hudbu, ale dnes existuje mnoho klubov, ktoré chcú len komerciu. Keď som začínal, ľudia chceli počuť novú hudbu od DJa, ale globálne je situácie teraz horšia ako predtým a niekedy je ťažké nájsť klub, kde môžete odviesť skutočne osobnú prácu… ale nie je to nemožné!

Tvoj label, Urbana Recordings, sa dožíva 10. výročia. Veku, aký v súčasnom stave sveta hudby nie je ľahké dosiahnuť. Čo je najlepšie a čo najhoršie na tejto dekáde?

Urbana Recordings logoNajlepšie je, že sme tu po 72 releasoch na Urbana za 10 rokov, že sme získali značku, ktorú pozná mnoho DJov po celom svete. Tým najhorším v tejto dekáde bola veľká kríza v predaji hudby, CD a vinyly boli veľmi drahé a internet všetko zničil, ale na druhej strane sa hudba dostane ľahšie k viacerým ľuďom po celom svete a umelec má tak možnosť byť pozvaný do viacerých miest, aby predstavil svoj hudbu.

Ako čelíš tomuto roku? Na čo sa pripravuješ?

Ideme vydať nové mixy mnohých trackov, klasiky ako “Esperanza”, Deux “Sun Rising Up”, Penn & Jabato “La Calle” a tiež aj predchádzajúce releasy na mojom hlavnom labeli Zen Records ako Kadoc “The Night Train” alebo DJ Chus & David Penn “Will I (Discover Love)”. V tomto roku sa im dostane nového zvuku za pomoci mnohých DJs. Myslím, že pre Urban to bude dobrý rok. K 10. narodeninám sme pripravili úžasné vizuálne dielo s dizajnom od prestížneho “Serial Cut”, ktorí sú otcom originálneho loga. Myslím, že tento rok si mnohí DJs spomenú na skladby, ktoré hrali v ich zbierkach dôležitú rolu a nová generácia DJov sa môže učiť z histórie Urbana.

Zdroj: stereo-productions.com | Preklad: Elishia

Rozhovor – Sam Divine (Defected)

Rozhovor – Mola