in ,

10 otázok pre Marca Evansa

1. Povedz nám o sebe niečo, čo ešte nevieme:

Popri hudbe som sa na škole a v začiatkoch svojej kariéry venoval aj divadlu/hudobnému divadlu. Na začiatku 21. storočia som počas 3 sezón ťahal šnúru turné po USA a Kanade s hrou menom 1001 Black Inventions, ktorá oslavuje úspechy a prínosy afroameričanov v oblasti vedy a technológií. Tiež som bol členom ochotníckeho divadla, ktoré malo na svedomí produkciu hry Little Shop of Horrors, v ktorej som stvárnil hlas rastliny Audrey II. Mojím zamestnaním počas 25 rokov bol maloobchodný manažment v oblasti odevov a doplnkov a vyše desať rokov v Avede ako make-up umelec a konzultant pre krásu a wellness.

2. Čo robí tvoje rodné mesto Baltimore takým špeciálnym?

Baltimore má bohatú hudobnú históriu od jazzu (Billie Holiday, Eubie Blake, Maysa, Fertile Ground) po R&B (KC & Jo-Jo of Jodeci) po hip-hop (Tupac) po house music (Basement Boyz, DJ Spen). Každý týždeň môžete navštíviť klub so živou hudbou alebo tanečný klub a počuť umelcov/DJov, ktorí vystupujú po celom svete a aj tak si stále užívajú vystúpenia v rodnom meste.

3. Kedy si spoznal Jamie Lewis a Purple Music?

Roky som bol jeho fanúšikom. Mám kópiu jeho kompilácie “My Girlfriend is Out Town”. Raz som bol na Facebooku a videl post od Jamieho o tom, ako bol v klube, kde hral mladý DJ, ktorý menil skladby príliš rýchlo a človek si ich ani nemohol vychutnať. Začali sme debatovať o hudbe a zhodli sme sa na tom, že by sme mali spolupracovať. Naše prvé spoločné dielo bolo Without You.

4. Čo sa ti na Švajčiarsku, domovskej krajine Purple Music, páči?

Párkrát som tam vystupoval v rôznych kluboch, na parties a aj som tam nahrával. Milujem tamojších ľudí. Zdá sa, že si naplno užívajú hudbu, jedlo, priateľov a rodinu.

5. Čo podľa teba robí PURPLE MUSIC vo svete housu takým výnimočným?

Purple music je lídrom vo svete house music. Úžasné produkcie, znalosť housu a schopnosť zasiahnuť rôzne vekové kategórie, spolupráce s rešpektovanými umelcami/vokalistmi z celého sveta. Purple Music nie je len house music. Je to hudobno vydavateľská a produkčná spoločnosť s projektmi po celom svete.

6. Čo ti na turné najviac chýba?

Moja rodina a priatelia, ktorí sú doma. Teší ma, že prostredníctvom hudby môžem vidieť svet. Domov si prinášam zážitky a priateľstvá z celého sveta.

7. Odkiaľ berieš inšpiráciu k písaniu skladieb?

Píšem o láske a o vzťahoch, väčšinou v romantickom duchu. Moja inšpirácia pramení v mojich zážitkoch z minulosti a v mojom šťastnom manželstve. V 43 rokoch stále žijem, milujem a učím sa, takže sa o to úprimne delím. Tiež píšem skladby pokoja, viery a duchovného zdravia. Mám motiváciu byť šťastný z vlastnej vôle a dosiahnuť pokoj vášňou.

8. S akým producentom by si rád spolupracoval?

Wow, je ich tak veľa. Napríklad Quincy Jones, Herbie Hancock, Rick Rubin, Randy Jackson, Lenny Kravitz, QuestLove, Kanye West, Dwele, DJ Premier, Martin Solveig, Louie Vega, Karizma.

9. S akým umelcom (žijúcim alebo už nežijúcim) by si rád spieval duet?

Vzhľadom k mojej láske k jazzu a soulu by to boli Cassandra Wilson, Rachelle Farelle, Bobby McFerrin, Sting, Jill Scott, Lalah Hathaway. Čo sa týka housu, tak to by boli Yasmeen, Imani, Navasha Daya, Maysa, Pete Simpson, Tony Momrelle, Christa H. Umelcov, ktorých si vážim a s ktorými by mi bolo cťou spolupracovať, je však oveľa viac.

10. Povedz nám niečo o svojich ďalších projektoch.

Stále produkujem a nahrávam house, ale aj iné veci. Takže nahrávky vyjdú z rôznych kolaborácií, o ktorých zatiaľ nič neprezradím. Môj ďalší projekt z môjho VOR Music Group vydavateľstva nesie názov All Things Considered. Je autobiografiou mojej cesty hudbou. CD/DVD obsahuje živé vysúpenia rôznych žánrov. Lokálne som známy ako soulový/jazzový umelec, avšak medzinárodne nosím označnie umelca soulful housu.  All Things Considered tieto moje svety spojí, keďže prinesie živé nahrávky s mojou kapelou Soul Centered, akustické s mojou BIG Little Band, jazzové s KREation Jazz Ensemble a rôzne spolupráce z US a celého sveta. Som nadšený, že môžem spojiť svoje hudobné svety v jednom CD.

DJ Slavo C

Slavo C o servise DJ techniky

David Morales

David Morales spomína na Frankie Knucklesa