in ,

10 otázok pre Jamie Lewisa

1. Ako prebieha spolupráca s Princom?

Veľmi dobre. Bol som už 3-krát v Paisley Park v Minneapolise. Úžasný zážitok! Spolupráca s umelcom a ikonou ako je Prince je nepochybne najvyšší stupeň producenta, hudobníka alebo Dj-a aký môže dosiahnuť či dokonca len snívať o tom! Som veľmi vďačný, naučil som sa veľa.

2. Zmenila táto spolupráca niečo na tvojej práci, ktorú robíš pre Purple Music?

Možno v niektorých konkrétnych situáciách áno, v tom v pozitívnom zmysle. „Teraz idem striktne priamo na vec“.

3. Aké skladby hľadáš na promo Purple Music pre nadchádzajúce ADE v Amsterdame?

Náš cieľ je vždy prekvapiť ľudí kvalitou Purple Music prinášajúcou nových umelcov tak isto ako novú hudbu z nášho „purple“ tímu hudobníkov.

Počkajte pár dní a čoskoro si budete môcť vypočuť ukážku.. Keď sa vám bude páčiť, jednoducho si to kúpte. Vďaka.

4. Odkiaľ zvyčajne získavaš skladby?

S nálepkou šéfa, mám tú česť dostávať každý deň veľa novej hudby od producentov a značiek z celého sveta. Ale samozrejme kupujem si často hudbu väčšinou z traxsource.com a podporujem umelcov.

5. Niektorí dobre známi DJ´s sú vyhodení z klubov, pretože nehrajú to čo chce dav ľudí (resp. sú málo komerční) Čo si o tom myslíš?

Myslím, že niekedy si majitelia klubov alebo promotéri objednajú na akciu nesprávnych DJ´s. (može sa im páčiť ich hudba, ale majitelia podnikov veľakrát zabúdajú aký typ ľudí navštevuje ich klub). Takže to vždy nie je DJ, kto hrá zlú hudbu (je to ako keď dáte do mc donaldu kuchára, ktorý predtým robil pizzu). Ale tiež je pravda, že niektorí DJ´s hrajú pre seba, aby ukázali kamarátom stojacim poblíž akí sú „cool“. Myslím, že Dj´s a kluby by mali viac spolupracovať. Väčšia profesionalita v tomto prípade by nebola na škodu, nemuseli by sme potom riešiť problémy tohto typu.

6. Zvykol si mať obchod s platňami. Čo ti z toho obdobia najviac chýba?

Jednoducho všetko. Od objednávania „releases“ z celého sveta,  cez počúvanie platní,  stretávať všetkých tých DJs a milovníkov hudby a počúvať novinky, rozprávať sa o hudbe so zákazníkmi, stretávať ľudí a počúvať ich  príbehy. Proste každý deň nový zážitok, nové dobrodružstvo.

7. Minulé leto si mal veľa skvelých vystúpení. Ktoré z nich bolo tvoje obľúbené a prečo?

Ťažko povedať. Všetky moje podujatia sú vyberané starostlivo. Bolo super na Ibize (Ushuaia, Lio’s for the vintage party and @, Blue Marlin), a počas nášho letného pobytu na juhu Talianska v Bisceglie, kde sme strávili úžasný čas každý piatok v jednom z legendárnych klubov Divinae Follie (spolupráca, ktorá pokračovala minulú zimu) taktiež jeden z mojich obľúbených je AutodromoBari, posledná party bola ako vždy skvelá, plná úžasných ľudí s obrovským množstvom hudobných znalostí. Tiež nezabudnuteľná úžasná Groove Lift Gold Edition Party s Couleur 3 v  Montreux Jazz Festival po koncerte Princa. Ďakujem ti Mike.

8. Tvoja partnerka Manuela spustila novú značku „Week´nDance“. Prečo? Ako si sa stotožnil s týmto novým dobrodružstvom, ktoré je považované za úplne odlišný štýl hudby?

Áno, obaja sme z toho nadšení. Na komerčnej hudbe nie je nič zlé, je veľa dobrých producentov v tejto oblasti. Chceme využiť našu silu a vykročiť aj po inej hudobnej ceste. Posilnili sme náš tím novými ľuďmi, ktorí venujú svoj čas novej značke, keďže ako „Purple Music“ sme plne obsadení.

„Week´nDace“ pre mňa znamená to isté ako „ak už jazdíš na peknom aute, prečo by si nemohol jazdiť na druhom, ktoré ti ukáže nové cesty?“

9. Čo od teba môžeme očakávať v najbližších týždňoch, mesiacoch?

Dobrá otázka. Problém je že mám priveľa projektov, ktoré musím dokončiť a musím si nájsť čas na každý nápad. Práve som dokončil projekt, ktorý som si vždy želal: spraviť pieseň s 3 rôznymi spevákmi. Teraz, keď máme super tím s Michelle Weeks, Natasha Watts & Marc Evans, sa moje želanie stalo realitou. Skladba sa volá „respect“ a bola vydaná minulú zimu, len musíme počkať na finálny zostrih videa.

Ďalším projektom je nová pieseň s Cynthia Manley, milujem spoluprácu s ňou, keďže je taká dobrá.

Taktiež pracujem na mojom nadviazaní s Michael Watford. Teším sa zo spolupráce s ozajstným „hudobným gentlemanom“. Pripravujem výročný sampler ‘Purple Music’ so skvelou hudbou a taktiež sa snažím upísať značke nových nádejných autorov. S Manuelou sledujeme nejaké nové miesta pre naše „Purple Music“ po celom svete, a samozrejme, som šťastný a poctený pokračovaním spolupráce s Princom & The 3rd Eye Girls a jeho fantastickým tímom.

10. Tvoje ďalšie prázdniny budú o..

Lepšie povedané, moje posledné prázdniny boli v roku 2001! Ale úprimne, milujem svoju prácu a moja rodina je stále pri mne, takže prázdniny mi naozaj nechýbajú. Možno som najšťastnejší chlapík na zemi? Vďaka ti, Bože.

Zdroj: purplemusic.chPreklad: Sany Bee

Chus a Ceballos

Chus a Ceballos 10 rokov v New Yorku

Sergio Fernandez

Rozhovor – Sergio Fernandez