in ,

10 otázok pre Jamie Lewisa

1. Ahoj Jamie, nehovorili sme spolu od minulého roka. Aký je zatiaľ pre teba rok 2014?

Je pravda, že čas letí! Stalo sa toho veľa behom minulého roka dostal som príležitosť pokračovať vo veľmi zaujímavej spolupráci s legendárnou ikonou Princom na jeho novom projekte 3RD Eye Girl a konečne som si našiel čas na uskutočnenie viacerých projektov, ktoré som mal v hlave už dlhší čas. Posledných 6 mesiacov som bol v štúdiu častejšie ako kedykoľvek predtým takže rok 2014 vyzerá zatiaľ veľmi dobre.

2. Minulý víkend si hral na The Mykonos Party. Môžeš nám povedať niečo viac o tejto akcii, ako sa ti tam páčilo?

Áno, The Mykonos Party je udalosť, ktorá sa uskutočňuje každoročne v Zurichu už 12 rokov po sebe. Je to PARTY, ktorej sa chce zúčastniť každý, všetci VIP a najcoolovejší party ľudia navštevujú túto akciu, ktorú organizujú dvaja grécki bratia žijúci tu. Pred niekoľkými rokmi sme oslavovali v Mykonos @ Cavo Paradiso s viac ako 200 ľuďmi ktorí prileteli spoločne z Zurichu a boli ubytovaní v rovnakom hoteli celý týždeň. Usporiadanie DJov je takmer také isté ako koncept party (oddelené tanečné sekcie najnovšieho House, disco, klasika a grécky zvuk), a každý je oblečený výhradne v bielom. Pred party je ešte grécka večera formou bufetových stolov. Je to nepochybne jedna z mojich najobľúbenejších party.

3. Aký je tvoj tour plán na leto? Máš nejake plány hrať na Ibize, a čo festivaly a podobne?

Môj rozvrh je nabitý ako vždy cez leto, budem aj na Ibize. Taktiež budem hrať pár dní na Tureckej Riviere do júla a mám nové rezidentné hrania na juhu Talianska od 25. júla do 29. augusta. Každý piatok budeme hosťovať Purple Music Party v nádhernom zámku pri mori nazývanom Jet Set Club v Salento. Samozrejme, nesmiem nespomenúť Street Parade Festival v Zurichu. Máme svoj vlastný kamión pre 200 ľudí v spolupráci s Beach Love a X-Music, a tiež budem na Montreux Jazz Festival. Koncerty sú naplánované aj v iných mestách Talianska, Španielska, Švajčiarska, naprieč Áziou – takže som veľmi zaneprázdnený ako vždy!

4. Veľmi nás zaujíma tvoj nový Deep House album na Purple Music. Môžeš nám k tomu niečo povedať? Je tam namixovaných niekoľko veľkých klubových skladieb spolu s niečim úplne novým, takže čo bolo podnetom namixovať veci na tento spôsob?

V prvom rade, som veľmi šťastný, že sme to konečne vydali! Deep House je namiešané 2 CD obsahujúce 21 songov a 28 top umelcov. Je to veľmi dobrý mix deep house klasických hýmn od umelcov ako Kings of Tomorrow, H20, C&M productions, Sandy Rivera a ja. Niektoré z nich dostali úplne novú tvár, rovnako ako úplne nové skladby od SpiritChaser, Stuart Ojelay, Seb Skalski, Mike Scott, Hakan Kabil a stále nevydané nové veci na našom novom sub labeli Indeependent Records. Niektoré z tých skladieb sme vydali predčasne a príliš dopredu už pred niekoľkými rokmi na Indeependent a teraz je ten správny čas osviežiť ľuďom pamäť a dostať do ich povedomia hlbší zvuk Purple.

5. Mal si úspech v rebríčku s tvojim I´m Lost spolu s Michaelom Watfordom. Povieš nám niečo o tejto nahrávke? Vyzerá to tak, že bude na playliste celé leto?

Môžem s hrdosťou povedať, že I´m Lost je 5ta úspešná nahrávka na Purple Music v spolupráci s Michaelom Watfordom z The Voice of House Music. Vždy je pre nás potešením spolupracovať a konečne sme si na to našli čas. V septembri minulého roka, keď prišiel do Švajčiarska na moju súkromnú narodeninovú party, sme nahrali text. Na hudbe som začal pracovať pred pár mesiacmi a natočili sme videoklip v Miami a NY. 10 dní po oficiálnom uvedení nahrávka dosiahla 4.miesto na Swiss Dance Charts, 2. na Traxsource funk charts a videoklip sa stáva čoraz obľúbenejším na youtube. Myslím, že toto je len začiatok. Pieseň má veľký potenciál, uvidíme čo sa ešte stane.

6. Pripravuješ vydanie ďalšej nahrávky pod názvom Delicious. Čo nám môžeš prezradiť o Delicious?

Toto je moja prvá nahrávka pre Indeependent Records a ukazuje moju „deep“ stránku. Rád hrám aj tento štýl hudby, ak som v tom správnom klube.

Purple Music chýstá aj vydanie Soulstar Syndicate´s Another Ibiza. Aký príbeh sa viaže k tejto nahrávke? Prečo „Another“?

Soulstar Syndicate je švajčiarsky tím producentov. Keď mi zaslali demo nahrávku, hneď ma to zaujalo. Myslím, že by to mohlo byť veľmi dobré číslo reprezentujúce hudobný štýl ostrovného tech / deep house ideálny pre veľké priestory. „Ďalšie“ by mohlo znamenať „odlišnú Ibizu“ alebo „ešte jedna Bomba“? Mali by sme sa opýtať ich. Máme viac nahrávok od nich ako napr. nový track, ktorý urobili s Darryl D’ Bonneau – fantastickým soulovým klenotom. Bol som nadšený, keď som to počul prvýkrát. Nikdy predtým som nepočul o niekom, kto by mal takýto nápad. Budete prekvapení.

8. Čo ďalšie máš ty a Purple Music naplánované na leto?

Práve som dokončil jednu produkciu zvanú Cookys nr. 6. Testoval som to v kluboch a reakcie sú neuveriteľné. Do polovice júna to bude vydané. Máme niekoľko rozbehnutých projektov : There is Soul in my House. Tiež vydávame Discology Vol.2 a Club Anthems od Weekandance Records. Je to naša nová sesterská značka tanečnej hudby orientovaná na trendový zvuk vo veľkom priestore.

9. Môžeme sa ťa opýtať na digitálnu hudbu vo všeobecnosti? Značka bola na čele digitálnej revolúcie počas niekoľkých rokov dozadu a ako nezávislá sa stala priekopníkom nového odvetvia v hudobnej brandži. Ako vnímaš to, že Purple Music sa dostalo tak ďaleko?

Osobne nie som veľkým fanúšikom digitálnej éry. V dnešnej dobe sa dobrá hudba môže stratiť veľmi rýchlo. Je prílišné množstvo produkcií, nekvalitných producentov a priveľa nelegálnych sťahovaní. Navyše 60% nových nahrávok v oficiálnych obchodoch je pašovaných. Jednotné pravidlá pre každého sa neuplatnia. Každý kto má laptop a software (za 50 eur), môže ľahko vytvoriť nahrávku a vydať ju pod vlastnou značkou. Je čoraz menej producentov, ktorí vedia napísať skladbu alebo hudobnú kompozíciu a to je dôvod, prečo mnoho nových nahrávok znie rovnako alebo sa veľa hudby kopíruje. Digitálna éra kompletne zmenila koncept nahrávania a nebolo to ľahké. Snažili sme ostať sami sebou vydaním niektorých z našich nahrávok na 12“ vinyloch pre našich zberateľov po celom svete. Našim cieľom je robiť nadčasovú hudbu, ktorú budú počúvať aj ďalšie generácie.

10.Akú radu by si dal mladým začínajúcim umelcom snažiacich sa presadiť a je to ťažšie teraz v porovnaní s obdobím keď si začínal ty?

Myslím, že mladí umelci by mali vydávať vlastné nápady a myšlienky a nie kopírovať projekty niekoho iného. Ak naozaj milujete hudbu a hudobníkom ste, mali by ste nasledovať svoje pocity a dať ich von pri tvorení hudby. Taktiež každému odporúčam kupovať. Minúť malé množstvo na podporu hudobného priemyslu je veľmi potrebné pre udržanie rastu v hudobnom svete. S dnešnými technológiami je možné všetko, je oveľa ľahšie upísať sa značke, keď nie sú žiadne ďalšie kroky k tomu vedúce. Buďte sami sebou..buďte originálni.

12. Môžeš našim čitateľom odporučiť nejaký dobrý film, knihu, album?

Budem zlý. Nerád čítam knihy (okrem týždenníkov o architektúre a autách), takže radšej odporučím film „These are the 40s“ a čo sa hudby týka, do pozornosti dávam novinku od PRINCE & 3rd EyeGirl..Hot!

Zdroj: purplemusic.ch | Preklad: Sandra | Korekcia Textu: copyright.sk

„Uisge beatha“ alebo „Živá voda“

Masters At Work

Rozhovor – Masters At Work