in ,

10 Otázok pre Huskyho

Povedz nám niečo o hudobnej scéne house vo vašej krajine Austrálii?

Bola to vzrušujúca scéna za posledných 10-15 rokov, s množstvom nocí v kluboch, festivalov, barových scén a hlavne s podporou house hudby. Veci sa však stále menia a s narastajúcimi elektronickými zvukmi je menej promotérov podporujúcich soulful a funky acts. Avšak hudba sa stále vyvíja a scéna sa stále mení, a tak aj ja často nachádzam osviežujúce a vyzývavé novinky ako producent/DJ.

Si hudobne viac spojený s Európou alebo USA?

Priznám sa, že v súčasnosti USA, a vzhľadom k tomu, že som tam mal turné za posledných 6 rokov – žiadne prekvapenie. Príčinou môže byť aj fakt, že moja hudba je bližšie k novej „West coast“ hudbe…. Pracujem na mnohých rôznych materiálov. A samozrejme v nasledujúcich niekoľkých rokoch sa začínam viac zameriavať na turné po Európe, dúfajme, že to všetko zmení pohľad na vec.

Kedy si prvýkrát počul o Purple Music?

Bolo to už veľmi dávno. Práve som začal s DJ-ingom a vyzdvihol Michaela WatfordaFor you“ nahrávku z roku 2001. Bol som závislý na oduševnený zvuk, ktorý mal clubby/funky. Potom som začal s nakupovaním len každého 12-teho, a vždy boli zaručené najlepšou kvalitou od Purple!

Čo môžeme očakávať v najbližších šiestich mesiacoch?

Tak, práve som dokončil svoj prvý vydaný Purple! „Magic in you“ s Natalie Conway a bude na trhu veľmi skoro! Taktiež som vždy super zamestnaný naháňaním nášho Random soul nahrávok s Yogim. Predtým náš album nebol až tak úspešný, takže sme v procese prepracovania singlov.

Tiež som dokončil EP pre MiGy Miguel migs pre Salted a tiež sa chystá spustiť svoj vlastný label Bobbin Head Music… preto som stále zaneprázdnený. Potom je turné Austáliou a Európa s ADE sa tiež blíži. Pridajte k tomu 3 až 4 koncerty týždenne v Sydney a som zaneprázdnený na n-tu.

S akými štúdiovými nástrojmi pracujete?

Po vytváraní mnohých vecí s Yogim, som sa rozhodol, že je na čase robiť aj vlastné veci. Takže v roku 2007 som si kúpil vlastné štúdio a naspäť sa už neobzrel.

Čo si myslíš o hudobných konferenciách ako ADE alebo WMC?

V súčasnosti som len štúdiový užívateľ s mac pro, pro tools 10, numerického plug ins a midi klávesnicou. Leňochod spolu s mojimi šťavnatými Mackie HR-824 reprákmi.

Aká ja tvoja inšpirácia?

Často vykresľujem inšpiráciu z disco 50-tych rokov, hip hop a samozrejme aj s inej elektronickej hudby. Milujem počúvanie a hranie hudby iných ľudí, a taktiež v prehľadávaní sa v materiáloch, ktoré si môžem stiahnuť a vyskúšať celkom inak s inými dj-mi. Vidieť živé prenosy ma vždy inšpirujú, tak isto si vážim kohokoľvek, kto vie držať svoj vlastný inštrument, alebo mikrofón pred vyčerpávajúcim davom.

Ktorých producentov máš rád?

Len za zmienku je ich veľa, ale je tu pár obdivuhodných ako Miguel Migs, Dusky, Ian Pooley, MAM, Dimitri From Paris, Fred Everything, Lovebirds, Mario Basanov, Crazy P, J Boogie a Joey Negro.

Najobľúbenejšia skladba zo všetkých?

Opäť, celkom ťažké vybrať jednu … ale je ťažké vynechať Full intention Feat Shena „Ill Be Waiting“ (originál) … vždy mi prináša veľa emócií…

A posledná ale nie konečná: VB alebo Fosters ?

PASS – sú vlastne dosť odporné a celkovo nechutné. Pre pivo si radšej vyberiem Coronu, 150 lashes (austrálske pivo) alebo Asahi. A ak nie pivo podajte mi XO Patron!

Zdroj: Purplemusic.ch | Preklad: Hana

Simon Dunmore je, jasne a výstižne povedané, Defected.

Rozhovor – Sam Divine (Defected)