in ,

10 Otázok pre Daria D’attisa

Kde dostávaš tie najlepšie nápady pre svoje tracky?

To je rôzne. Počúvam rozličné hudobné štýly… a každučký track mi niečo dá. Ale nielen hudba je inšpiráciou pre moje produkcie. Niekedy ňou sú rozhovory, filmy, obrazy, moje zážitky. Aj niečo zlé by mohlo byť dobrou inšpiráciou. Moja hudba nemá hranice.

Sú Tvojou inšpiráciou aj nejakí producenti?

Samozrejme… máte dosť miesta pre tento zoznam?

Aký je rozdiel medzi Dario D’Attis a Tvojím druhým Ja “The Funk Ensemble”?

Dario D’Attis je moje vlastné meno a spája sa skôr s vocal a deephouse produkciami. The Funk Ensemble reprezentuje skôr moju funky stránku… čo znamená, že zvyknem pracovať s funkovými samplami… takže Daro D’Attis je skôr klasik… a the Funk Ensemble je moja značka pre tracky.

Aký track si chcel vždy remixovať?

Jeden z mojich dlhodobo najobľúbenejších je Driving od Everything but the girl… je tam Dub od Masters at Work s takou šialenou basovou líniou… rád by som pracoval na tomto…

Čoskoro ideš vydať ďalší “It’s purpleized” album. Čo môžeme od neho očakávať?

Áno, je to tak… Posledný mesiac som pracoval na mnohých skladbách, takže sa mi naskytla príležitosť. Urobil som nejaké letné melódie s množstvom latino elementov. A práve teraz remixujem Purple Music Classics. Zostaňte naladení

Čo si myslíš o hudobných konferenciách ako ADE alebo WMC?

Mnohokrát som bol na Miami. Ak mám byť úprimný, svoju prácu si odrobím tu vo Švajčiarsku, takže to beriem ako prázdniny spojené s DJskými vystúpeniami.

Ako hrávaš: Vinyl, CDJ alebo Laptop?

Používam USB, CD a aj Traktor kombinovaný s CD. Som otvorený rôznym štýlom hrania…. a niekedy používam aj SYNC po 19 rokoch DJingu viem, že som schopný zmixovať 2 rôzne nahrávky… takže nevadí, ak mi SYNC niekedy pomôže, odlišuje výber zvuku.

Aké bolo Tvoje doteraz najlepšie vystúpenie?

ooohhhh mal som veľa veľmi dobrých vystúpení. Klub NB v Coimbra Portugal je úžasný vždy Open-air festival na juhu Albánska s Quentinom Harrisom je určite jedno z mojich top vystúpení. Ohromné bolo aj 14. výročie Purple Music Night v Kaufleuten s Gang. veľmi pekné spomienky.

Aké je najbláznivejšie miesto, kde si kedy hral?

To je veľmi dobrá otázka. a poviem vám. bolo to veľmi bláznivé bola to Goodfellas Party v Clube Q myslím, že pred viac ako 5 rokmi… počas party som hral v dámskej toalete… to bolo rozhodne šialené.

A posledná otázka: Klebety hovoria, že máš na tele “Purple Music” tetovanie. Je to pravda a kde ho máš?

Áno, je to pravda… bolo to počas mojej prvej WMC.. myslím v 2001… pred WMC som produkoval svoju prvú nahrávku s Inaya Day… volá sa Freedom… pamätám sa, že Jamie mal vo Švajčiarsku hudobniny…. a jedného dňa som s ním hovoril ohľadom tracku. Povedal som mu, že si dám urobiť tetovanie mena nahrávacieho labelu, ktorý vydá môj prvý track….. Jamie track vydal. takže ja som prišiel k tetovaniu na ľavej nohe. Bol to veľmi dôležitý krok mojej kariéry, tak som na to hrdý.

Zdroj: purplemusic.ch | Preklad: Elishia

festival Movement

Festival Movement dospieva

Shifter

Rozhovor – Shifter